Atlas Chmur !

Cloud Atlas - Atlas Chmur. Film na który czekałem z utęsknieniem od chwili, gdy kilka miesięcy temu zobaczyłem pierwszy kinowy zwiastun. Swoją drogą chyba najdłuższy w historii, bo trwający ponad 5 minut! Co sprawia, że po zwiastunie nie mogę doczekać się kinowego seansu? Ciężko powiedzieć, na pewno muzyka, szybki montaż, tajemniczość - elementy te, dobrze zgrane mogą być zwiastunem dobrego kina. Niestety czasami jest to złudne, przecież wiele razy zdąży się tak, że w danej produkcji najlepiej wyszedł sam tylko i wyłącznie zwiastun.

W przypadku Atlasu Chmur pokłady wiary zainwestowane w oglądany kilkadziesiąt razy zwiastun nie zostały zmarnowane. Wręcz przeciwnie! Nowy obraz twórców Matrixa to piękny, widowiskowy film który potrafi oczarować fabułą, niemożliwym wręcz montażem, zdjęciami oraz niesamowitymi kreacjami i cudowną charakteryzacją. Film posiada niesamowitą obsadę, z Tomem Hanksem i Halle Berry na czele! Każdy z aktorów zagrał tak naprawdę kilka ról ( tak jak już wspomniałem - cudowna charakteryzacja). Warto zostać chwilkę na napisach, przy nazwiskach aktorów są pokazane postacie które odgrywali w filmie - zdziwienie na twarzy publiczności, bezcenne.

O czym jest ten film? Ciężko powiedzieć, najprościej będzie chyba powiedzieć, że o życiu, miłości oraz o tym do czego dążymy, co może nas zniszczyć lub sprawdzić, że będziemy czuli się lepszymi ludźmi. Mówi o tym, że każdego dnia podejmując nawet banalne, proste decyzje, możemy mieć wpływ na cudze życie, a nawet przyszłość całej naszej planety.

Jedni mówią że to najlepszy obraz dekady, inni, że to najgorszy film roku. Opinie są tak skrajne, że nie mam odwagi zachęcać was na siłę do kinowego seansu. Byłem w kinie w sobotę, w grupie pięcioosobowej i nie wszystkim film się podobał, tak jak mi, ale mimo wszystko byłem w większości :) Jeżeli spodoba się wam zwiastun, to z czystym sumieniem mogę polecić trwający niemal trzy godziny kinowy seans!

...i jak? Podobało się ?