LAN Tarnowskie Góry

W dniach 25-26 stycznia w TCK odbywa się turniej gier komputerowych LAN Tarnowskie Góry. Od 8:00 do 23:00 zawodnicy zmierzą się w takie gry jak: League Of Legends, FIFA 14, Starcraft 2 czy Counter Strike Global Offesnive. Dla graczy nagrody w postaci ipadów mini - nagroda Burmistrza Tarnowskich Gór oraz pula nagród finansowych przekraczająca 5000zł! Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Tarnogórskiego Centrum Kultury właśnie w tych dniach. Impreza jest organizowana przy ogromnej współpracy z Urzędem Miasta Tarnowskie Góry oraz m.in. mojej firmy - BLU-VISION.PL. Planowałem wcześniej przygotować wpis odnośnie tego wydarzenia, jednak ostatnie dni upłynęły na przygotowaniach do turnieju. Punkt kulminacyjny miał miejsce wczoraj, podczas montażu komputerów, tworzenia sieci komputerowej oraz ogólnemu przystosowaniu Tarnogórskiego Centrum Kultury, w jeden, olbrzymi salon gier! Nad ranem wszystko było już gotowe - dosłownie kilka godzin snu i rozpoczęcie! Naiwnie podpięliśmy zwykłe myszki i klawiatury, zapominając o tym, że większość z obecnych graczy miała ze sobą gamingowe produkty z najwyżej półki (myszki, słuchawki, klawiatury) - sam z ciekawości zwiedziłem niektóre stanowiska, żeby zobaczyć na czym się teraz gra. ...bo przecież kto zna się lepiej na tym sprzęcie, niż uczestnicy turnieju!

W głównych holu TCK rozstawiono 4 rzędy komputerów, natomiast na scenie głównej - Kino Olbrzym, ustawiono kolejny rząd komputerów na którym rozgrywał się m.in. poranny turniej FIFY 2014 oraz wieczorny turniej CS GO. Pierwszy raz miałem okazję obejrzeć na sali kinowej coś innego niż film - ciekawe przeżycie. Na ekranie wyświetlany był obraz gry, a głośnikach można było usłyszeć komentatora Warto zaznaczyć, że ostatni pojedynek w CS GO wygrała drużyna, w skład której wchodziła, bardzo dobrze sobie radząca ...dziewczyna:)! Jutro już ostatni dzień turnieju, finałowe rozgrywki oraz wręczenie nagród głównych. Dzień zaczyna się od turnieju Starcrafta!

Szkoda, że za moich czasów szczytem marzeń był kilkuosobowy turniej w kawiarce internetowej, na myszkach i klawiaturach z najniższej półki. Dzisiaj nie miałbym odwagi ( podobnie jak moi koledzy, z którymi odwiedziłem Lan), usiąść i zagrać obecnymi na sali graczami.:)

stream na żywo z turnieju ! Nasz profil na facebook (znajdziecie tam galerię z turnieju) Profil LAN Tarnowskie Góry