Strategia organizacji ruchu - czas na konsultacje

W Urzędzie Miejskim trwają prace nad strategią organizacji ruchu w centrum Tarnowskich Gór do 2030 roku (strategia organizacji ruchu dla ścisłego śródmieścia w obszarze ograniczonym ulicami: Legionów, Bytomska, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Opolska, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego). W najbliższą środę - 4 listopada w Sali Sesyjnej Ratusza o godzinie 16.30 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców miasta, podczas którego zostaną zaprezentowane założenia i możliwe rozwiązania w zakresie strategii organizacji ruchu. Do 5 listopada potrwają badania ankietowe, w których tarnogórzanie wypowiedzą się na temat założeń rozwoju komunikacji w mieście.

Celem zaproponowanych przez Urząd działań jest poprawa jakości życia i dostępności do ścisłego centrum dla wszystkich użytkowników miasta, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie lepszych warunków do rewitalizacji przestrzeni publicznej w centrum miasta wraz z poprawą jej użyteczności.

Spotkanie konsultacyjne zostanie poprzedzone badaniem ankietowym, które odbędzie się w dniach od 28.10.2015 do 04.11.2015 Ankiety są dostępne w Biurze Obsługi Interesanta w budynku Urzędu Miasta przy ul. Sienkiewicza 2, w Punkcie Informacji o Mieście na piętrze Ratusza oraz na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Tutaj odsyłam do kwestionariuszy oraz schematów proponowanych rozwiązań.