"AKCJA ZIMA"

Do ferii zimowych mamy jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto zapoznać się propozycjami zajęć przygotowanych dla dzieci, które podczas ferii zostaną w domach.

Już od jutra, ( środa 27.01.2016 r.) od godziny 8.00 rozpoczynają się zapisy na Sportowe Półkolonie w naszej Hali Sportowej. Uczestnikami zająć mogą być dzieci urodzone w latach od 2000 do 2009 włącznie. Półkolonie podzielone są na dwa turnusy (15.02 do 19.02 oraz 22.02 do 26.02). W programie znajdą Państwo m.in. zajęcia na ściance wspinaczkowej, basen, lodowisko, piłkę nożną, jak i liczne gry oraz zabawy integracyjne. Organizator w czasie zajęć zapewnia posiłek oraz opiekę wykwalifikowanej kadry. Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka na półkolonie znajdą Państwo pod adresem: TUTAJ lub TUTAJ. Zadanie jest współfinansowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

W TCK dzieci (od 6 do 12 lat) mogą skorzystać z zaproszenia i odbyć niesamowitą podróż dookoła świata z Tarnogórskim Centrum Kultury. Przez pięć dni (od 15 do 19 lutego w godz. 9.00-14.00) organizowane będą zajęcia plastyczne, spotkania filmowe oraz bajkowe warsztaty teatrzyku Kamishibai. wszystko to w ramach drugiej edycji Tarnogórskich Dni Kultury Podróżniczej.

Bilety będą do nabycia w kasie TCK oraz na stronie internetowej w cenie: - 60 zł (karnet pięciodniowy) – dostępny w systemie w zakładce „Imprezy w TCK” pod nazwą „KARNET MALI PODRÓŻNICY W WYPRAWIE DOOKOŁA ŚWIATA” pod datą 19 lutego - 15 zł (bilet na 1 dzień) – dostępne w systemie w zakładce „Imprezy w TCK” pod nazwą „MALI PODRÓŻNICY W WYPRAWIE DOOKOŁA ŚWIATA” pod datą dotyczącą poszczególnych dni wydarzenia (15-19 lutego).

Tarnogórskie Centrum Kultury prowadzi również zapisy na "AKCJĘ ZIMA". Zapisy rozpoczynają się 1 lutego bezpośrednio w filii w której dziecko będzie brać udział w zajęciach. „Akcja Zima” w czterech filiach TCK odbędzie się w drugim tygodniu ferii (od 22 do 26 lutego).

"AKCJA ZIMA" jest również obecna w naszych szkołach podstawowych, jak i gimnazjach (tylko gimnazjum nr 3 nie bierze udziału w akcji). Szkoły dzięki otrzymanej dotacji organizują zajęcia we własnym zakresie, według planu wypracowanego przez szkolnych pedagogów. Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 prowadzą akcję przez całe dwa tygodnie, pozostałe w pierwszym tygodniu ferii.