Oświadczenie

Szanowni Państwo, pragnę w tym miejscu oświadczyć, że z dniem 24. października br zrezygnowałem z członkostwa
i funkcji Sekretarza Rady w Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki. Dziękuję współpracownikom za wspólnie spędzony czas, poniesione razem wysiłki i doświadczenie, które z owej wspólpracy wynoszę. Przy całym bagażu dobrych wspomień ten smutny epilog jaki dziś dopisuje życie jawi się jako fatalny porządek - przewrotność losu podobna tej, która w antycznym dramacie miesza języki ludziom i sprawia, ze każdy wysiłek spełza na niczym, a to co z załozenia miało przynieść słodkie owoce uparcie staje się gorzkie, złe. Dlatego też nie mogę nie podarować tu gorzkich słów.
Bo chcę zaznaczyć, że winą za ten fatalny stan rzeczy obarczam wszystkich tych ludzi, którzy skalali Galerię Sztuki Inny Śląsk (podmiot prawie tożsamy z Fundacją nie tylko przecież za sprawą wsólnego miejsce) wpuszczająć do jej wnętrz niewyszukanie jednoznaczną agitkę politbiura. Tym samym wprowadzając w jej progi, pod pozorem obywatelskości, nienawiść społeczną, radykalizację światopoglądu i legitymacje bezprawia intelektualnego. Nigdy nie stroniłem
od polityki jednakże uparcie i konsekwentnie odmawiałem partyjnych legitymacji, nawet jeśli ideowo było mi z nimi
po drodze. Tym bardziej, z jeszcze większym zaparciem, wypada mi rezygnować ze swojej obecności w szeregach środowisk, z którymi nie zgadzam się.
Piszę to wszystko ze szczerą przykrością lecz pozbawiony jakichkolwiek złudzeń, że istniało inne rozwiązanie, inna droga niż rozbrat. Nie skrywam bólu porażki, którą dzielimy między siebie jako społeczeństwo. Jeszcze raz chcę tu powtórzyć: niewybaczalnym błędem lub perfidią jest mylić demokrację z anarchią, nieprawością. Na to mojej zgody być nie powinno. Dziękuję Wam za to co było niewątpliwie dobre w naszej pracy. Przepraszam za to co mogłem zrobić lepiej.

Zwracam się tutaj z prośbą do Administratorów portalu "Tg.net" o usunięcie logotypu z nazwą Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki, który dotąd wyświetlał się wraz z notką biograficzną przy moim imieniu i nazwisku.