Świętojańskie Nocne Zwiedzanie zamku w Starych Tarnowicach: 22 czerwca

Daj się wciągnąć w pełne przygód zwiedzanie Zamku spotkasz tam postacie znane Ci dotąd jedynie z legend.
Otwieramy listę rezerwacji na Świętojańskie Nocne Zwiedzanie!
Wejścia co 20 minut od 18.40 do 23.00
Bilety: 20 zł od osoby do nabycia w kasie zamkowej.

więcej informacji


Zamek w Starych Tarnowicach zaprasza dzieci na półkolonie - od 24 czerwca

Jak co roku, już dzisiaj zapraszamy dzieci na półkolonie do Kompleksu Zamkowego ;-). W programie m.in. - zajęcia kreatywne (budowanie makiet, projektowanie gier planszowych); - gry i zabawy na świeżym powietrzu; -atrakcyjna atrakcja na każdym turnusie :-)
 
Cena 360 zł / os. (Cena zawiera śniadanie, dwudaniowy obiad w Gospodzie u Wrochema, wodę bez ograniczeń oraz materiały na wszystkie prace wykonane przez dzieci)
 
Zapisy / dodatkowe informacje: 32/384 74 61 lub: biuro@fundacjakomplekszamkowy.pl


Wszystko widzę, nic nie słyszę - wystawa w Muzeum Górnośląskim

Wystawa odwołująca się do problematyki podwójnej moralności w kontekście wielu aspektów życia prywatnego i zawodowego. Nie odnosi się do odbiorców w tonie oskarżycielskim, nie stawia sobie celu moralizatorskiego, wręcz przeciwnie – zaprasza widza do dyskusji i próby usytuowania siebie w znanej często przestrzeni, a za punkt wyjścia przyjmuje moment zetknięcia się z  informacjami płynącymi z zewnątrz.
 
Ilość wątków tematycznych poruszonych w ekspozycji jest odzwierciedleniem ilości impulsów docierających do nas z różnych źródeł informacji. Do odnalezienia się w świecie podwójnych morałów zaprosi swym obłudnym wzrokiem Judasz, tuż przed sceną pocałunku Chrystusa. Jacek Sroka przeanalizuje pojęcie sofizmatu i grę słów, które, intrygujące dla artysty, stały się problemem współczesnego świata. Znaczenie pojęć i kwestie „rozumowania” przewrotnym hasłem zamanifestuje Sztuka Alternatywna.

więcej informacji


Jubileusz Sempy już za nami...

Tyle wzruszeń, pozytywnej energii, ciepłych wspomnień. A wszystko dzięki poczciwej Sempie! Jubileuszowe spotkania absolwentów  odbywały się 12 i 13 października 2018r. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą św. w konwikcie, którą celebrowało kilkunastu księży – absolwentów I LO oraz  ks. prałat  proboszcz Jan Frysz. Następnie wszyscy zaproszeni mieli okazję uczestniczyć w Gali Jubileuszowej w TCK.  Podczas uroczystości , w której udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Na swoje urodziny szkoła została odznaczona Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego. Instytucjom i osobom wspierającym rozwój szkoły  wręczono Nagrodę Honorową - Złote Tarcze Sempy oraz  podziwiano porywający program artystyczny. 

Sukcesy tarnogórskich seniorów na Juwenaliach III Wieku w Warszawie

W dniach od 23 do 25 września 2018 r w Warszawie odbywał się wielki festiwal pozytywnie,  artystycznie zakręconych seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku i innych ośrodków .  Na deskach Teatru Palladium i Klubu „Hybrydy” zaprezentowało się ok. 110 zespołów z całej Polski występujących w kategoriach taniec, teatr, kabaret  oraz muzyka. Zespoły oceniane były przez jury, składające się z warszawskich autorytetów artystycznych.

Muzyczny finał dwunastego sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

MUZYCZNY FINAŁ DWUNASTEGO SEZONU CHTO CZYLI FAJRANT!
21 września, piątek, godz. 19:00
Bo terozki na binie muzykanty, kere śpiywajom:
Jola Literska Rudokapela
Krzikopa
A te, kere strzimajom, bydom tańcować, jak im Rube Świnye zagrają.
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl

REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się
z naszą ofertą reklamy banerowej,
- kontakt:
portal@tg.net.pl