Alicja w krainie muzyki

Alicja Pacześniak-Słota, nauczycielka muzyki w Państwowej Szkolne Muzycznej I stopnia w Tarnowskich Górach zaprezentowała swój talent muzyczny na tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego, organizowanego przez Bucharest Music Institute.

W tym niecodziennym spotkaniu wzięli udział dyrygenci z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Większość z nich to uznani muzycy, pracujący na co dzień w prestiżowych filharmoniach i teatrach muzycznych.

Alicja Pacześniak-Słota przyjechała tu po raz pierwszy i po raz pierwszy, ale z ogromnym sukcesem, dyrygowała orkiestrą symfoniczną. Bucharest Symphony Orchestra zabrzmiała pięknie pod jej batutą, dzięki czemu Alicja awansowała do 2. etapu konkursu. Jurorzy festiwalowi - m.in. Jin Wang oraz Vladimir Kiradjiev, jak też członkowie orkiestry i inni uczestnicy konkursu nie szczędzili słów uznania dla debiutantki.

Udział Alicji Pacześniak- Słoty w tym międzynarodowym konkursie jest sukcesem - nawet bez zajęcia konkretnego miejsca- to sukces tarnogórskiej Nauczycielki! 

Pani Alicja Pacześniak-Słota uczy poznawania i odkrywania krainy muzyki, nadal więc będzie prowadzić orkiestrę dziecięcą w szkole muzycznej I stopnia w Tarnowskich Górach, a także dziecięco-młodzieżową orkiestrę „Śląskie Smyki” przy Ognisku Artystycznym w naszym mieście. Rozwijając swój talent będzie zdobywać dyrygenckie szlify na wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej Akademii Muzycznej w Katowicach u Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka.

tablica_05.jpg

foto: Wojciech MateusiakTG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl