Jubileusz Sempy już za nami...

Tyle wzruszeń, pozytywnej energii, ciepłych wspomnień. A wszystko dzięki poczciwej Sempie! Jubileuszowe spotkania absolwentów  odbywały się 12 i 13 października 2018r. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą św. w konwikcie, którą celebrowało kilkunastu księży – absolwentów I LO oraz  ks. prałat  proboszcz Jan Frysz. Następnie wszyscy zaproszeni mieli okazję uczestniczyć w Gali Jubileuszowej w TCK.  Podczas uroczystości , w której udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Na swoje urodziny szkoła została odznaczona Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego. Instytucjom i osobom wspierającym rozwój szkoły  wręczono Nagrodę Honorową - Złote Tarcze Sempy oraz  podziwiano porywający program artystyczny. 
 
Nasi uczniowie pod  artystyczną pieczą prof. Andrzeja Eclera przenieśli nas w świat  Sempy z dawnych lat… Jak w kalejdoskopie przed nami przewijały się białe szkolne mundurki, potem kolorowy świat twista, szaleństwo lat 80 i 90, przeboje Bee Gees i Abby. A na tym tle uczniowie starej Sempy. Łza się w oku kręci...
 
Po Gali wszyscy udali się do budynku I LO. W szkole wrzało, na absolwentów czekało wiele atrakcji, wystawy, projekcje filmów wspomnieniowych, kawiarenka jubileuszowa a nawet zaimprowizowana fotobudka.  Można było zrobić sobie zdjęcie (w galowym birecie) w szkolnej bibliotece, która w tych dniach pełna była kronik szkolnych i klasowych. To tutaj też, w  urokliwej aurze starych ksiąg absolwenci po raz kolejny przeżywali szkolne wycieczki, szkolne zawody sportowe, szkolne studniówki. Przy stołach wystawowych  w stylu retro kłębiły się tłumy, każdy chciał znaleźć swoją klasę. Z okazji jubileuszu nauczyciele szkoły spisali opowieść pisaną sercem pełnym wspomnień i wzruszeń naszych absolwentów i nauczycieli - „Otwarta księga”. Opowieść o młodzieńczej radości, spotkaniach, wycieczkach a także o uczniowskich psotach i nauczycielskich słabostkach czyli opowieść o prawdziwej szkole. Zachęcano do utrwalania kolejnych wspomnień, które będą inspiracją do kolejnej części na 100 lecie szkoły.

Przepiękna wystawa szkolnych dokumentów, pamiątek (m.in. stary  szkolny mundurek) i zdjęć przyciągnęła tłumy absolwentów.  Wystawa gazetek szkolnych, kręcił się wehikuł czasu Sempy...
 
Zarówno w piątek, jak i sobotę po szkolnych korytarzach wędrowały tłumy absolwentów, tych starszych i tych młodszych. I wszyscy byli zgodni co do tego, że za pięć lat na setne urodziny szkoły  na pewno zjawią się w budynku przy Opolskiej 28 ! Zatem już odliczamy czas do tego okrągłego Jubileuszu szkoły, który będzie w 2023 roku.
 
Dziękujemy wszystkim osobom - nauczycielom, absolwentom, rodzicom, uczniom za zaangażowanie w przygotowanie jubileuszu i godne reprezentowanie społeczności szkolnej w trakcie obchodów jubileuszowych. Przekazujemy podziękowania i wyrazy uznania od zaproszonych gości i absolwentów szkoły!
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry


udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl