Poezja: Całe Góry wspomnień - Damian Dawid Nowak

W lipcu premierę miał tomik "Całe Góry wspomnień" autorstwa Damiana Dawida Nowaka. Książka wydana jest nakładem Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki, a finansowana ze środków projektu "Wspierania inicjatyw kulturalnych w Tarnowskich Górach".

O książce, poeta i promotor życia kulturalnego w Tarnowskich Górach - Andrzej Kanclerz, pisze tak:

"Uczciwie trzeba powiedzieć, że tomik Nowaka jest pierwszym tak intymnie własnym wyznaniem miłości do swojego miasta, bez popadania w tani sentymentalizm lub kiczowate uwielbienie. Owszem pojawiały się książki poetyckie o Tarnowskich Górach np. Tarnogórskie obrazki Michała Baczyńskiego lub Tarnogórskie zaułki Jana Dreschlera, ale w ten sposób nie pisał o tym mieście nikt. Poeta stworzył przestrzeń, w której buduje własne uniwersum tradycji i umacnia jakość swojego języka."

Popularna młoda poetka, Julia Gaj, dodaje:

"Damian Dawid Nowak porywa słowami. Porywa w miejsca dotąd nieznane. W jednym zdaniu jest w stanie zmieścić całe miasto."

Tarnowskie Góry
Damian Dawid Nowak urodził się w 1989 roku w Tarnowskich Górach. Pisze wiersze i prozę. Jest autorem czterech książek poetyckich: Nieistotne (Miniatura 2014), Pożegnania (WFW 2015), Wczesne dojrzewanie (Mamiko 2016) oraz Inaczej niż w lustrze (FONT 2018). Swoją twórczość prezentował między innymi w TVP Kultura i Radiowej „Czwórce” oraz w antologiach i ogólnopolskich pismach literackich – między innymi w: „Afroncie”, „Akancie”, „Arteriach”, „Cegle”, „Helikopterze”, „Krytyce Literackiej”, „Migotaniach”, „Poezji Dzisiaj”, „Wytrychu” . Jest promotorem kultury azjatyckiej, autorem artykułów o tematyce kulinarnej i kulturalnej. Od 2013 roku jest redaktorem naczelnym GoodPlaceWarsaw.pl. W czasie wolnym dźwiga ciężary. Mieszka w Warszawie.
 
Tarnowskie Góry


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl