Trwa nabór do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

8 października 2019

Już jutro 9 października w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej kandydaci do służby w Straży Granicznej będą mogli złożyć swoje dokumenty.
 
Trwa nabór do służby w Straży Granicznej. Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ma każdy kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. Służbę w Straży Granicznej mogą pełnić osoby, które są chętne spróbować swoich sił w wielu dziedzinach między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów oraz specjaliści do spraw migracji. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej.

Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w radiowóz

3 października 2019

Wczoraj tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem radiowozu. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Obwodnicy. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, mundurowi z drogówki zostali przetransportowani do szpitala w Piekarach Śląskich.

Policyjny bilans weekendu: jeden pijany kierujący i dwóch piratów drogowych

19 sierpnia 2019

W miniony weekend policjanci z tarnogórskiej drogówki zatrzymali jednego kierującego „na podwójnym gazie”. Kierowca miął prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o 50km/h. Wspomniani kierowcy stracili już prawa jazdy.
 
 

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji mieszkanki

1 lipca 2019

Zdecydowana reakcja mieszkanki miejscowości Ossy pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierującego. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. Gratulujemy odpowiedzialnej postawy! Kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
 

Policja ostrzega: Drogi seniorze nie daj się oszukać

23 czerwca 2019

W związku z kilkoma próbami wyłudzenia pieniędzy od seniorów na terenie powiatu tarnogórskiego, prosimy aby przekazać starszym osobom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", czy "na policjanta" wykorzystują zaufanie oraz chęć niesienia pomocy i nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Przypominamy w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.
 

[czytaj więcej...]


Pamiętajmy o dokumentach, które należy zabrać ze sobą wyjeżdżając za granicę

19 czerwca 2019

Straż Graniczna przypomina - ważny dowód osobisty lub paszport to dokumenty niezbędne podczas zagranicznych podróży. Zbliża się długo oczekiwany przez wszystkich czas wakacyjny. Należy bezwzględnie pamiętać, że dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są jedynie dowód osobisty (Unia Europejska, państwa obszaru Schengen, państwa EOG oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Gruzja) i paszport.
 

Zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogło zatrzymać sprawcę przestępstwa

5 czerwca 2019

Tarnogórski dzielnicowy podczas sprawdzania miejsca naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnił kierującego, który oprócz tego, że był pijany to naruszył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjant potwierdzili również zgłoszenie, bowiem mężczyzna nieprawidłowo zaparkował pojazd, na całej szerokości chodnika.
 

Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

3 stycznia 2019

Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl