Posłużył się tożsamością innej osoby by przekroczyć granicę

21 stycznia 2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach zatrzymali obywatela Syrii, który posługiwał się greckim dowodem osobistym. Do zatrzymania cudzoziemca doszło 19 stycznia na katowickim lotnisku po przylocie rejsowego samolotu z Aten. Mężczyzna w trakcie legitymowania okazał grecki dowód osobisty, którego autentyczność wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że grecki dokument widniał w bazach danych jako utracony.
 

"Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

13 stycznia 2020

Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi szczególnie koncentrować się będą nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zadbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.


Tarnowskie Góry: policjanci zabezpieczali Orszak Trzech Króli

7 stycznia 2020

Tarnogórscy policjanci zabezpieczali Orszak Trzech Króli, który przeszedł głównymi ulicami naszego miasta. Podczas uroczystego przemarszu nad bezpieczeństwem uczestników czuwało kilkudziesięciu policjantów z tarnogórskiej komendy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy. Uroczystość przebiegła bezpiecznie.

W Tarnowskich Górach zatrzymano oszustów sklepowych

9 grudnia 2019

Na coraz to bardziej wymyślne sposoby wyłudzenia pieniędzy wpadają pomysłowi oszuści. Policjanci w jednym z tarnogórskich sklepów zatrzymali pięć osób chcących oszukać personel. Z paragonem zakupu, chcieli dokonać zwrotu towaru, który chwilę wcześniej zabrali ze sklepowej półki. Za usiłowanie oszustwa grozi im do 8 lat więzienia.
 

Pyrzowice: Syryjczyk podawał się za Bułgara w Katowice Airport

26 listopada 2019

24 listopada funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na katowickim lotnisku obywatela Syrii, który posługiwał się bułgarskim dokumentem.

Cudzoziemiec przyleciał do Polski samolotem rejsowym z Aten. W trakcie legitymowania mężczyzna przedstawił funkcjonariuszom Straży Granicznej bułgarski dowód osobisty. Podczas analizy dokumentu podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził wizerunek obcokrajowca, który był inny niż ten zamieszczony w dowodzie.
 

W Katowice Airport niezawodny psi nos kolejny raz wywęszył narkotyki

19 listopada 2019

W niedzielę (17.11) na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach ujawniona została marihuana, którą posiadał obywatel Polski. 32-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie ma przy sobie zakazane substancje.

Z zakazem i po pijanemu spowodował wypadek

18 listopada 2019

Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Sprawca to 30-letni mieszkaniec Koszęcina, który w ogóle nie powinien zasiadać za kierownicą.
 

[czytaj więcej...]


Jak zatrudnić cudzoziemca - projekt Straży Granicznej i Państwowej Inspekcji Pracy

6 listopada 2019

Śląski Oddział Straży Granicznej realizuje projekt pn. „FORUM INSTYTUCJI # ENGAGE 2 PREVENT”, który skierowany jest do przedsiębiorców mających zamiar zatrudniać w swoich firmach cudzoziemców. W ramach tego projektu specjaliści ze Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowych Urzędów Pracy oraz Urzędów Wojewódzkich między innymi prowadzą bezpłatne szkolenia dla pracodawców. Chcesz być na bieżąco z przepisami weź udział w szkoleniach dla przedsiębiorców. Zapraszamy do udziału w naszym projekcie.
Więcej informacji o projekcie i szkoleniach na stronie internetowej http://www.cudzoziemiecwpracy.pl/
 TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

ADRES

adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl