Jak zatrudnić cudzoziemca - projekt Straży Granicznej i Państwowej Inspekcji Pracy

6 listopada 2019

Śląski Oddział Straży Granicznej realizuje projekt pn. „FORUM INSTYTUCJI # ENGAGE 2 PREVENT”, który skierowany jest do przedsiębiorców mających zamiar zatrudniać w swoich firmach cudzoziemców. W ramach tego projektu specjaliści ze Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowych Urzędów Pracy oraz Urzędów Wojewódzkich między innymi prowadzą bezpłatne szkolenia dla pracodawców. Chcesz być na bieżąco z przepisami weź udział w szkoleniach dla przedsiębiorców. Zapraszamy do udziału w naszym projekcie.
Więcej informacji o projekcie i szkoleniach na stronie internetowej http://www.cudzoziemiecwpracy.pl/
 

Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy - Wszystkich Świętych

28 października 2019

W związku z dniem Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie powiatu tarnogórskiego.
 

Kolejny członek zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej trafił do aresztu

25 października 2019

Podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej obywatel Bułgarii był poszukiwany od kilku miesięcy listem gończym, w związku ze śledztwem prowadzonym przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Kilka dni temu został zatrzymany i trafił do aresztu.

80-latka wypadła z autobusu - policja szuka świadków wypadku na Osadzie Jana

23 października 2019

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami wypadku jaki zaistniał w dniu 4 października 2019 r. około godziny 10.00 na przystanku autobusowym znajdującym się przy ul. Bytomskiej - Osada Jana.

Świadek zareagował, a dzielnicowi zatrzymali

14 października 2019

Telefoniczne zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Biorąc pod uwagę stan upojenia alkoholowego 38-latka, można stwierdzić, że reakcja przypadkowej osoby pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają surowe konsekwencje.
 

Trwa nabór do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

8 października 2019

Już jutro 9 października w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej kandydaci do służby w Straży Granicznej będą mogli złożyć swoje dokumenty.
 
Trwa nabór do służby w Straży Granicznej. Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ma każdy kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. Służbę w Straży Granicznej mogą pełnić osoby, które są chętne spróbować swoich sił w wielu dziedzinach między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów oraz specjaliści do spraw migracji. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej.

Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w radiowóz

3 października 2019

Wczoraj tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem radiowozu. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Obwodnicy. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, mundurowi z drogówki zostali przetransportowani do szpitala w Piekarach Śląskich.

Policja ostrzega: Drogi seniorze nie daj się oszukać

23 czerwca 2019

W związku z kilkoma próbami wyłudzenia pieniędzy od seniorów na terenie powiatu tarnogórskiego, prosimy aby przekazać starszym osobom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", czy "na policjanta" wykorzystują zaufanie oraz chęć niesienia pomocy i nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Przypominamy w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.
 

[czytaj więcej...]
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl