Radzionków: złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku

19 listopada 2018

Kryminalni z Radzionkowa zatrzymali mieszkańca Piekar Śląskich, który prosto z cysterny ukradł 150 litrów paliwa. Mężczyzna został przyłapany w chwili spuszczania paliwa wprost do przygotowanych plastikowych kanistrów. Zatrzymany to kierowca w firmie przewozowej, która świadczy usługi dla jednego z koncernów naftowych.
 

Tarnowskie Góry: wpadli nietrzeźwi kierowcy

14 listopada 2018

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” mieli od 0,5 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyznom grozi utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł w sobotę na ulicy Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach. 38-latek prowadził citroena. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niebezpieczna jazda dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców miała miejsce w poniedziałek.
 

Oszuści wciąż próbują wyłudzać pieniądze od seniorów

5 listopada 2018

Policja apeluje: nie przelewajcie swoich pieniędzy na „bezpieczne” konto, nie przekazujcie osobie, która przyjdzie do waszego domu ani nie pozostawiajcie ich we wskazanym miejscu, bo tak każe wam rzekomy policjant... To kłamstwo - nie dajmy się zwieść! W poniedziałek w Tarnowskich Górach sześć kobiet poinformowało policję o takiej próbie.
 

Straż graniczna: Obywatel Iranu podczas kontroli udawał Hiszpana

23 października 2018

Na katowickim lotnisku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca, który posługiwał się przerobionym hiszpańskim paszportem. 21 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zatrzymali cudzoziemca, który podawał się za obywatela Hiszpanii. Mężczyzna przyleciał do Polski z Aten i w trakcie legitymowania okazał hiszpański paszport. Po krótkiej rozmowie z cudzoziemcem funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna może nie być tą osobą, za którą się podaje. Obcokrajowiec nie znał też języka hiszpańskiego. Podczas przeprowadzonej analizy dokumentu okazało się, że jest on przerobiony.

 

[czytaj więcej...]


Port Lotniczy w Pyrzowicach: niezawodny psi nos wywęszył narkotyki

8 października 2018

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice u obywatela Polski ujawniono marihuanę. 26-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie posiada przy sobie zakazane substancje. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna potwierdził, iż posiada marihuanę w zaparkowanym na lotniskowym parkingu samochodzie.
 

Straż Graniczna informuje: Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano trzech poszukiwanych Polaków

4 października 2018

2 października funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech Polaków poszukiwanych przez Policję. Do zatrzymania poszukiwanych osób doszło na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Dwóch mężczyzn powróciło do naszego kraju z Wielkiej Brytanii i Irlandii, a trzeci chciał do Wielkiej Brytanii polecieć.
 

Ćwiczenia mobilizacyjne Egida 18

1 października 2018

Wczoraj w tarnogórskiej komendzie odbyły się ogólnopolskie ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA 18”. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

[czytaj więcej...]

Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowania"

25 września 2018

Wczoraj w powiecie tarnogórskim policjanci prowadzili działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegali przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

[czytaj więcej...]udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl

REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się
z naszą ofertą reklamy banerowej,
- kontakt:
portal@tg.net.pl