Straż Graniczna pomogła w ujęciu sprawców porwania matki i dziecka

19 sierpnia 2020

Dzięki szybkiej wymianie informacji funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli zatrzymać sprawców uprowadzenia matki i jej 11-letniej córki.

18 sierpnia Dyżurny Śląskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymał informację od Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku o poszukiwaniu osób podejrzanych o uprowadzenie kobiety i jej dziecka. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej pełniący służbę na odcinku autostrady A1 w okolicy miejscowości Gorzyczki (pow. wodzisławski) na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymali do kontroli samochód osobowy odpowiadający opisowi. Pojazdem tym podróżowało trzech obywateli Rumunii. Jak się okazało, byli to sprawcy porwania. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Wodzisławia, Rybnika i Katowic. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani Policji.

 

[czytaj więcej...]


Śląski Oddział Straży Granicznej informuje: Ptaszniki zamiast zabawek

5 lipca 2020

29 czerwca Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na terenie katowickiego portu lotniczego przesyłkę zawierającą okazy pająków podlegające międzynarodowej ochronie. Przesyłka miała trafić do Malezji.Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

11 marca 2020

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

Nietypowa sprawa: W Radzionkowie seniorka płaciła za zakupy znalezioną kartą

2 marca 2020

Policjanci z Radzionkowa mieli okazję dokonać niecodziennego zatrzymania. Przestępczynią okazała się kobieta w wieku 71 lat. Mieszkanka Bytomia jest podejrzana o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią podczas płatności za zakupy. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Podpisanie porozumienia pomiędzy Strażą Graniczną i Zespołem Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach

25 lutego 2020

24 lutego Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek i Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach mgr Małgorzata Grzesiakowska podpisali porozumienie o współpracy.
 

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców "Jak zatrudnić cudzoziemca"

18 lutego 2020

Już w najbliższy czwartek 20 lutego w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie odbędzie się szkolenie dla pracodawców pn. „Jak zatrudnić cudzoziemca”. Podczas szkolenia specjaliści ze Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu Cudzoziemiec w pracy “Engage2Prevent” przekażą najważniejsze tajniki w zakresie legalności zatrudnienia obcokrajowców.

Zatrzymany z fałszywymi receptami na psychotropy

30 stycznia 2020

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o sfałszowanie recept, które chciał zrealizować w jednej z miejscowych aptek. Mężczyzna próbował wykupić leki psychotropowe na własny użytek. Dzięki czujności farmaceutów, stróże prawa zatrzymali oszusta w aptece. Może on trafić do więzienia nawet na 5 lat.
 

Posłużył się tożsamością innej osoby by przekroczyć granicę

21 stycznia 2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach zatrzymali obywatela Syrii, który posługiwał się greckim dowodem osobistym. Do zatrzymania cudzoziemca doszło 19 stycznia na katowickim lotnisku po przylocie rejsowego samolotu z Aten. Mężczyzna w trakcie legitymowania okazał grecki dowód osobisty, którego autentyczność wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że grecki dokument widniał w bazach danych jako utracony.
 


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl