Port Lotniczy w Pyrzowicach: niezawodny psi nos wywęszył narkotyki

8 października 2018

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice u obywatela Polski ujawniono marihuanę. 26-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie posiada przy sobie zakazane substancje. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna potwierdził, iż posiada marihuanę w zaparkowanym na lotniskowym parkingu samochodzie.
 

Straż Graniczna informuje: Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano trzech poszukiwanych Polaków

4 października 2018

2 października funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech Polaków poszukiwanych przez Policję. Do zatrzymania poszukiwanych osób doszło na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Dwóch mężczyzn powróciło do naszego kraju z Wielkiej Brytanii i Irlandii, a trzeci chciał do Wielkiej Brytanii polecieć.
 

Ćwiczenia mobilizacyjne Egida 18

1 października 2018

Wczoraj w tarnogórskiej komendzie odbyły się ogólnopolskie ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA 18”. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

[czytaj więcej...]

Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowania"

25 września 2018

Wczoraj w powiecie tarnogórskim policjanci prowadzili działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegali przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

[czytaj więcej...]

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki reakcji świadków

17 września 2018

Pomimo licznych apeli o to aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal pijani kierowcy stanowią poważny problem na naszych drogach. Dzięki reakcji świadków, policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy odpowiedzą przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im kara grzywny oraz 2 lata więzienia.
 

Kolejny ranny motocyklista. Nie bądź następny

4 września 2018

Wczoraj doszło do kolejnego bardzo poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, który ranny został zabrany do szpitala. Przypominamy, że oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, kierowcy jednośladów powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Nie bądź następny!
 

Tarnowskie Góry - bójka z użyciem noża na Piłsudskiego

28 sierpnia 2018

W sobotę dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie o bójce z użyciem noża, przy ul. Piłsudskiego w Tarnowskich Górach. Jak się okazało na miejscu doszło do szarpaniny pomiędzy czterema mężczyznami, a jeden z nich użył noża. Powodem była tytka tytoniu. Dwóch z nich otrzymało dozory policyjne a trzeci po wyjściu ze szpitala usłyszy zarzuty.

Wypadek motocyklisty w Miasteczku - Policja apeluje o ostrożność

23 lipca 2018

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Norwida w Miasteczku Śląskim. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem wywrócił motocykl na drogę. Ranny został motocyklista oraz jego pasażerka, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

 

[czytaj więcej...]
udostępnij artykuł w serwisie społecznościowym:

TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
logowanie do poczty dla Klientów Portalu

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl

REKLAMA

Zapraszamy do zapoznania się
z naszą ofertą reklamy banerowej,
- kontakt:
portal@tg.net.pl