Kolejny członek zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej trafił do aresztu

25 października 2019

Podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej obywatel Bułgarii był poszukiwany od kilku miesięcy listem gończym, w związku ze śledztwem prowadzonym przez Śląski Oddział Straży Granicznej. Kilka dni temu został zatrzymany i trafił do aresztu.
 
Poszukiwanemu obywatelowi Bułgarii udało się unikać odpowiedzialności karnej, aż do października tego roku, kiedy to został zatrzymany przez patrol Policji na terenie województwa lubelskiego. Bułgara przekazano do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Katowicach w związku z tym, że nadzoruje ona śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach.
 
Obywatel Bułgarii usłyszał już zarzut popełnienia przestępstw z art. 258 § 1 kodeksu karnego, polegający na udziale w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej. Grupa ta działała od ponad 3 lat na terytorium Polski i zajmowała się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kobiety narodowości bułgarskiej i tureckiej. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ze względu na szczególny charakter prowadzonej sprawy sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
 
Dotychczas w ramach śledztwa zatrzymano już pięć osób, w tym trzech obywateli Bułgarii i dwoje obywateli Polski.
 
mjr SG Katarzyna Walczak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej
 
fot.: Straż Graniczna


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl