Policyjny bilans weekendu: jeden pijany kierujący i dwóch piratów drogowych

19 sierpnia 2019

W miniony weekend policjanci z tarnogórskiej drogówki zatrzymali jednego kierującego „na podwójnym gazie”. Kierowca miął prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o 50km/h. Wspomniani kierowcy stracili już prawa jazdy.

Podczas weekendu mundurowi w róznych miejscach prowadzili kontrole prędkości. Każde takie działanie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W piątek w Tworogu na drodze krajowej nr 11, policjanci wykorzystując nieoznakowany radiowóz, nagrali jak 29-latek z gminy Koszęcin jedzie oplem z prędkością 113km/h w terenie zabudowanym. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Drugi z kierowców, który nie zwracał uwagi na ograniczenia prędkości wpadł w sobotę w miejscowości Celiny na DK78. Tym razem policjanci wykorzystali nowoczesny laser TruCAM. Podczas kontroli urządzenie pokazało, że kierujący hyundaiem przekroczył prędkość o 53 km/h. Kierującym był 23-latek z Tarnowskich Gór. Mężczyźni stracili prawo jazdy na trzy miesiące i oprócz wysokiego mandatu otrzymali 10 punków karnych.

Natomiast w godzinach nocnych z piątku na sobotę policjanci na ulicy Jana III Sobieskiego w Tarnowskich Górach zatrzymali Audi. W trakcie kontroli przebadano 20-letniego kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie pokazało prawie 1,5 promila. Ponadto tarnogórzanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Amator jazdy "na podwójnym gazie" stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
 
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - mł. asp. Damian Ciecierski


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl