W Katowice Airport niezawodny psi nos kolejny raz wywęszył narkotyki

19 listopada 2019

W niedzielę (17.11) na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach ujawniona została marihuana, którą posiadał obywatel Polski. 32-letni Polak, u którego znaleziono narkotyki, przebywał w terminalu ogólnodostępnym katowickiego lotniska. Wyszkolony do wykrywania narkotyków pies służbowy Straży Granicznej oznaczył mężczyznę, co mogło świadczyć, że osoba prawdopodobnie ma przy sobie zakazane substancje.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej mężczyzna przyznał się, że posiada w zaparkowanym przed lotniskiem samochodzie marihuanę. Jak się okazało w pojeździe znajdował się woreczek foliowy zawierający susz roślinny o wadze 5 gramów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez obywatela Polski, gdzie ujawniono kolejną porcję suszu roślinnego. Łącznie ujawniono 230 gramów narkotyku, który po przeprowadzonych testach okazał się marihuaną. Mężczyzna wydał rzeczy dobrowolnie i oświadczył, że część narkotyków zakupił na terytorium Czech, a resztę wcześniej wyhodował na własny użytek.

Osobie zostały przedstawione zarzuty przewozu przez granicę z Czech do Polski oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec Polaka prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu, a także poręczenie majątkowe w kwocie 5 000 zł na poczet przyszłych kar i grzywien.
 
mjr SG Katarzyna Walczak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej
 


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl