Czy można wyobrazić sobie Górny Śląsk jako region o uzdrowiskowym klimacie?

Przedstawiamy oniryczną opowieść o izolacji i regresji. Jest to trochę "Jaś i Małgosia", jednak oglądany z perspektywy porzucającego, a nie porzuconego. Czy separacja i przychodząca świadomość kruchości cywilizacji poddawanej próbie, są w stanie sprowokować do wyjścia przyczajone w nas atawizmy?
Jako Subdistrict mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić do normalnego trybu pracy. Tym bardziej, że wraz z nadejściem wiosny nosiliśmy się z zamiarami powrotu do produkcji fabularnych - co obecnie jest mocno utrudnione.
#zostanwdomu

Organizacje pozarządowe dzięki swojemu autentycznemu zaangażowaniu i często niekonwencjonalnym pomysłom potrafią wypracować przewagę dla środowisk i przestrzeni lokalnych. Czym jest zjawisko "light pollution"? Czy ludzi w miastach powinno jakoś szczególnie interesować gospodarowanie sztucznym światłem?

Język krajobrazu Jak należy reinterpretować tekst krajobrazu kulturowego i na co może pozwolić sobie społeczność Tarnowskich Gór wobec światowego dziedzictwa Unesco?

Szanowni Państwo, realizujemy w serwisie YouTube cykl swoistych reportaży portretujących - krótkich filmów dokumentalnych, czy także dokumentów fabularyzowanych (jak to jest w przypadku dołączonego poniżej pierwszego odcinka otwierającego ten cykl), którego głównymi bohaterami mają stać się ludzkie emocje. Szukamy osób chętnych do uczestnictwa w tym projekcie. Możliwe, że potraficie Państwo kogoś polecić. Zaznaczam, że raczej nie chodzi nam o osoby o eksponowanych rolach społecznych - członków stowarzyszeń, aktywistów społecznych, polityków. Z założenia projekt ma pokazywać ludzi poprzez ich elementarne doświadczenia wtedy kiedy pozostają sami z dala od kolektywnych odruchów, z dala od światopoglądów, funkcji społecznych i ról. Zależy na przede wszystkim na chętnych z regionu, chociaż to wymóg niekonieczny.


Krzysztof Tomanek

Alternatywna przestrzeń Łodzi - czy Łódź i Śląsk są do siebie podobne?

Szczęśliwi gracze - odcinek drugi: akcja dzieje się w Tarnowskich Górach i w Bytomiu 

Subdistrict - wywiad z tarnogórskim muzykiem - Panem Michałem "Gilanem" Głuszyńskim

Szczęśliwi gracze - pierwszy odcinek superprodukcji Subdistrict - premiera 18 października 2019TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl