Teresa po okresie pracy zawodowej postanowiła zostać przewodnikiem turystycznym w Zabytkowej Kopalni Srebra, obiekcie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Realizując swoją pasję jednocześnie nie porzuca rozlicznych ról społecznych, do których jest zobowiązana i w których odnajduje spełnienie - ról, poprzez które może spotykać i odkrywać ludzi.
Film zrealizowany w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Andrzej kocha życie i potrafi z niego czerpać. Jego opowieść o nieistniejących już kortach tenisowych, a także kąpiele w lodowatej wodzie, stały się pretekstem do tego, żeby wyartykułować swoje przesłanie do młodszego pokolenia aby nie przespało swojego czasu na pełną realizacje siebie - zarówno w wymiarze społecznym jak i podmiotowym... Film zrealizowany w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Ktoś kiedyś powiedział, że "emerytura to czas, w którym już wreszcie nic nie musi...". Maria i Małgorzata, roztańczony duet przyjaciółek, udowadniają, że potrafią czerpać ze zmieniającej się wokół nich rzeczywistości jednocześnie nie porzucając własnego stylu życia, przekonań i wartości...
Film powstał w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Piękna z Rept - stara odmian jabłoni stała się motywem przewodnim opowieści mistrza pszczelarskiego z Tarnowskich Gór - pan Benedykta Gołombka. Jak zmienił się świat na przestrzeni dwóch pokoleń patrząc z perspektywy pasieki?
Film powstał w koprodukcji z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim.

Park w Świerklańcu mógłby bez trudu wcielić się w rolę scenografii dla ballad Goethego. Kompozycja parkowa w stylu angielskim jest żywym tekstem "land art" z drugiej połowy XIX w. Podczas realizacji materiału wsród parkowego drzewostanu udało się okryć dwóch nowych rekordzistów Polski... Realizacja: Krzysztof Tomanek

Jeszcze przed kilkoma laty zdarzało się, że ludzie na Górnym Śląsku mówili: "... dym i smród z pieca u nos, tukej był od zawsze". Dziś coraz rzadziej spotyka się z podobnym styl myślenia i akceptacją dla zanieczyszczeń szkodzących zdrowiu. Wiedza o szkodliwości smogu stała się powszechna, a zdrowy styl życia ceniony. Krzysztof Bergier poświęca swój wolny czas działając w radzie dzielnicy i w organizacjach pożytku publicznego, żeby popularyzować wartości, które pozwalają lokalnej społeczności żyć bardziej komfortowo. Czasem musi zmagać się przeszkodami...
Realizacja: Krzysztof Tomanek

Szanowni Państwo, realizujemy w serwisie YouTube cykl swoistych reportaży portretujących - krótkich filmów dokumentalnych, czy także dokumentów fabularyzowanych (jak to jest w przypadku dołączonego poniżej pierwszego odcinka otwierającego ten cykl), którego głównymi bohaterami mają stać się ludzkie emocje. Szukamy osób chętnych do uczestnictwa w tym projekcie. Możliwe, że potraficie Państwo kogoś polecić. Zaznaczam, że raczej nie chodzi nam o osoby o eksponowanych rolach społecznych - członków stowarzyszeń, aktywistów społecznych, polityków. Z założenia projekt ma pokazywać ludzi poprzez ich elementarne doświadczenia wtedy kiedy pozostają sami z dala od kolektywnych odruchów, z dala od światopoglądów, funkcji społecznych i ról. Zależy na przede wszystkim na chętnych z regionu, chociaż to wymóg niekonieczny.


Krzysztof Tomanek

Szczęśliwi gracze - odcinek drugi: akcja dzieje się w Tarnowskich Górach i w Bytomiu 

Szczęśliwi gracze - pierwszy odcinek superprodukcji Subdistrict - premiera 18 października 2019TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl