#WeRemember: wszyscy ludzie to bracia i siostry, jedna rodzina

Ten film, o charakterze kroniki, można potraktować trochę jako współczesne jasełka, a także jako parafrazę sartre'owskich obaw o autentyzm ludzkiej egzystencji.

Alternatywna przestrzeń Łodzi - czy Łódź i Śląsk są do siebie podobne?

Szczęśliwi gracze - odcinek drugi: akcja dzieje się w Tarnowskich Górach i w Bytomiu 

Subdistrict - wywiad z tarnogórskim muzykiem - Panem Michałem "Gilanem" Głuszyńskim

Szczęśliwi gracze - pierwszy odcinek superprodukcji Subdistrict - premiera 18 października 2019

Szanowni Państwo, realizujemy w serwisie YouTube cykl swoistych reportaży portretujących - krótkich filmów dokumentalnych, czy także dokumentów fabularyzowanych (jak to jest w przypadku dołączonego poniżej pierwszego odcinka otwierającego ten cykl), którego głównymi bohaterami mają stać się ludzkie emocje. Szukamy osób chętnych do uczestnictwa w tym projekcie. Możliwe, że potraficie Państwo kogoś polecić. Zaznaczam, że raczej nie chodzi nam o osoby o eksponowanych rolach społecznych - członków stowarzyszeń, aktywistów społecznych, polityków. Z założenia projekt ma pokazywać ludzi poprzez ich elementarne doświadczenia wtedy kiedy pozostają sami z dala od kolektywnych odruchów, z dala od światopoglądów, funkcji społecznych i ról. Zależy na przede wszystkim na chętnych z regionu, chociaż to wymóg niekonieczny.

Już niebawem, bo osiemnastego października, premierowy odcinek naszego, nowego serialu - komedii z wątkiem sensacyjnym i romantycznym, której akcja dzieje się w Tarnowskich Górach i Bytomiu...

Tymczasem jednak zapraszamy do obejrzenia produkcji zanurzonej zupełnie w innej poetyce. Krótkiej, dziesięciominutowej, na poły dokumentalnej etiudy opatrzonego tytułem "Wrzask koguta".

Dzieci, chyba bardziej niż do nas, należą do świata i swojego pokolenia - można pomyśleć. Jednak istnieje trudna do oswojenia naturalna granica lęku, której przebieg nie jest już tak łatwy do wyznaczenia. Rodzicielstwo, w tym kontekście, zdaje się być obszarem zmagań - walką o właściwe wyznaczenie tego miejsca - o podmiotowość wszystkich "stron" w nierównej konfrontacji.

Krzysztof TomanekTG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry

ADRES

adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl