Pakowanie prezentów - część IV: papier pakunkowy w roli głównej

Kto pamięta czasy, kiedy w sklepach można było tylko kupić zwykły papier pakunkowy w beżowym kolorze? Dziś wybierając w sklepie papier do pakowania trudno jest nam zdecydować się jaki wybrać, bo asortyment jest szeroki. Kolorowy wzorzysty papier do pakowania ogranicza jednak naszą inwencję twórczą i ogranicza możliwości ozdobienia prezentu, bo można przedobrzyć. Papier pakunkowy pozwała nam poszaleć przy ozdabianiu opakowania i to poszaleć dosłownie, ponieważ używając takiego papieru można zrobić bardzo oryginalne i indywidualnie dobrane do obdarowywanego opakowania. Prezent opakowany w papier pakunkowy z pewnością ucieszy też każdego zwolennika ekologicznego stylu życia, ponieważ wytwarzany jest z makulatury.

[ czytaj więcej.. ]


Pakowanie prezentów - część III: pudełkowe różności

Ze zwykłych pudełek (np. pudełek po butach) można wyczarować oryginalne opakowania na prezenty. Prezenty zapakować można nie tylko w samodzielnie ozdobione pudełka, ale także można pokusić się o samodzielne zrobienie pudełek na prezenty w tym, w innych kształtach niż pudełka tradycyjne. Do zrobienia oryginalnych pudełek wystarczy karton o grubości 3- 5 mm i klej. Gotowe pudełka można dowolnie wykończyć i ozdobić. Zapakowany prezent w własnoręcznie wykonane pudełko jest podwójnym prezentem, ponieważ pudełko może służyć po wyjęciu z niego prezentu do przechowania różnych drobiazgów. Samo pudełko typu tradycyjnego, serce, kuferek czy klejone pudełko przeplatane także może być prezentem – pudełkiem np. do przechowywania drobnej biżuterii, zdjęć, płyt CD.

[ czytaj więcej.. ]


Pakowanie prezentów - część II: torebkowe zwierzaki

Przygotowując prezenty, a zwłaszcza te wręczane w Wigilię, staramy się ciekawie i ładnie je zapakować. Dzieci zazwyczaj nie doceniają naszego wysiłku i wyciągając spod choinki prezenty przeważnie niecierpliwią się jak musza sobie poradzić z rozwiązaniem wstążek i odpakowaniem ich z papieru. Może warto zapakować dla najmłodszych prezent tak, aby opakowanie ucieszyło też dziecięce oczy. Ze zwykłych torebek z makulatury można w prosty i niedrogi sposób wyczarować torebkowe zwierzęta. Torebkowe zwierzaki na pewno ucieszą też dorosłych, jako miła odmiana od tradycyjnie zapakowanych prezentów.

[ czytaj więcej.. ]


Pakowanie prezentów - część I: świąteczne torebki w stylu eko

W sklepach a artykułami papierniczymi jest bardzo duży wybór torebek i papieru do pakowania prezentów. Ale jak popatrzymy na prezenty stojące pod choinką to tak naprawdę mało czym różnią się od siebie, ponieważ kupując rolkę papieru przeważnie zawijamy nim tyle prezentów na ile pozwoli nam wielkość papieru. Cena rolki papieru czy dużej torebki jest stosunkowo wysoka. Może warto poświecić kilka chwil i ze zwykłych torebek zrobić niebanalne opakowania na świąteczne prezenty. Tym bardziej, że moda eko staje się coraz popularniejsza. Własnoręcznie wykonane ekotorebki są atrakcyjną alternatywą dla produkowanych masowo torebek na prezenty. Prezenty w opakowaniu eko z pewnością ucieszą też mężczyzn, którzy nie przepadają za krzykliwymi kolorami, ogromnymi wstążkami, kokardami i ozdóbkami.

[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |