Klasyka kocich zabaw – walka z papierem toaletowym

Wczoraj Thot porwał z łazienki (mamy do niej stały dostęp przez dolne kocie drzwi, bo tam stoi nasza kuweta) papier toaletowy i urządził sobie w kuchni Wrestling. Do walki stanęli Mr. Thot Cat i Mr. Toilet Paper. Walka była typu Evening Gown Match - zadaniem Thota było rozebranie Toileta do bielizny, czyli tekturowej rolki. Jak to w Wrestlingu bywa wszystkie chwyty były dozwolone. Obserwowałem tę walkę, bo Toilet był jeden a jak chciałem pomóc Thotowi walczyć wyrzucił mnie z ringu. Thot obejmował Toileta wszystkimi łapami w mocnym uścisku, kopał tylnymi łapami, gryzł, drapał pazurami, rzucał nim o ring. Mr. Toilet Paper moim zdaniem zachowywał się biernie, ale może to tylko moje wrażenie, bo Thot walczył z nim dość długo. A może walka trwała tak długo, dlatego, że Toilet był ubrany na cebulkę – po całym ringu latały kolejne warstwy jego ubrania. Thotowi było mało, że zdjął kolejną warstwę ubrania i darł ją jeszcze na drobne strzępy. Może bał się, że Toilet założy ją ponownie. Walkę wygrał Thot. Po skończonej walce pobiegłem po naszego człowieka z nadzieją, że wręczy Thotowi pas mistrzowski, ale człowiek chyba nie zna zasad Wrestlingu, bo zachował się irracjonalnie – zamiast podnieść łapkę Thota i wręczyć mu pas mistrzowski zabrał się za sprzątnie z ringu części odzieży Toileta. Nie powiedziałem tego Thotowi, żeby go nie stresować, ale on chyba zabił podczas walki Tolieta, bo widziałem, jak człowiek zamknął go razem z resztkami jego ubrania w czarnym plastikowym worku a potem wyniósł z domu worek.

[ czytaj więcej.. ]


Nasz przyjaciel Kuba

Kuba jest jedenastoletnim kotem rasy europejskiej. Mieszka na pierwszym piętrze domu z ogrodem. Jak chce wejść lub wyjść z domu do ogrodu zamiast schodów używa rosnącego tuż obok balkonu drzewa. Uwielbia wylegiwać się przy kominku i pałaszować mięso z ugotowanych udek kurczaka. Jest wielkim łasuchem – jak nie smakuje mi jedzenie w jego domu, albo uzna, że dostał za mało jedzenia idzie na obiad do mieszkających na parterze rodziców jego człowieka.[ czytaj więcej.. ]


Zabawy z kotem: puszka ze skarbami

Każdy kot najbardziej sobie cenni wspólne zabawy z człowiekiem. Nawet dwa czy więcej mieszkających razem kotów porzuci wspólną zabawę żeby pobawić się ze swoim człowiekiem. My lubimy jak nasz człowiek bawi się z nami myszką na wędce albo rzuca nam piłki lub myszki a my po nie biegniemy. No cóż nie jesteśmy psami, więc nie aportujemy i rzadko przynosimy człowiekowi rzucony przedmiot, więc musi sam aportować żebyśmy mogli się dalej bawić. Parę dni temu naszemu człowiekowi nie chciało się biegać i wymyślił dla nas zabawę mało uciążliwą dla siebie. Pokazał nam wysoką na jakieś 25 cm puszkę i szeroką na 12 cm a następnie wrzucił do puszki małą szmacianą laleczkę. Szybko sobie poradziłem z jej wyjęciem. Potem próbował Thot i też nieźle mu poszło. Kiedy raz za razem wyciągaliśmy laleczkę człowiek utrudnił nam zadanie i wrzucił do puszki dość dużą aplikację księżyca. Ponieważ aplikacja jest płaska i przylega do dna puszki trudno jest ją wyjąć a na dodatek okazało się, że pod księżycem jest jeszcze koło wycięte z kartonu, które też trzeba było wyjąć.

[ czytaj więcej.. ]


Co czyha na kota w mieszkaniu

Wypadek Seta uświadomił nam ile niebezpieczeństw czyha na kota, a zwłaszcza na kocie dziecko, w mieszkaniu. O tym, że w mieszkaniu nie powinno być roślin trujących dla kota, i że należy zabezpieczyć siatką otwory okienne i balkonowe już pisaliśmy. No to rozejrzyjmy się po mieszkaniu. Zaczniemy od łazienki i ubikacji. Należy pamiętać o tym, że mając małe koty w mieszkaniu należy zmykać ubikację klapą deski klozetowej (wielu ludzi, a zwłaszcza dzieci, nie ma tego nawyku). Deski wykonane są przeważnie z jakiegoś tworzywa sztucznego, które jest śliskie i jeśli na taką deskę wskoczy rozpędzony mały kot o wpadnięcie do muszli klozetowej nie trudno. Jeśli kotek wpadnie głową do środka może się utopić. Jeśli nie będzie człowieka w mieszkaniu może też paść z wycieńczenia i strachu stając się z tej pułapki wyjść. Może dojść też do bardzo poważnego zatrucia kota detergentami używanymi do utrzymania ubikacji w czystości (w takim przypadku należy natychmiast udać się z kotem do lekarza weterynarii).

[ czytaj więcej.. ]


Urazy kociego ogona

Dwa tygodnie temu Set miał wypadek : ( Rozrabialiśmy rano, jak nasz człowiek jeszcze spał i na ogon Seta spadła metrowa, ciężka, stojąca na podłodze rzeźba wojownika, który pilnuje naszego domu. Ogon bardzo krwawił. Człowiek usłyszał huk upadającej rzeźby i szybko wstał. Bardzo się wystraszył jak zobaczył zakrwawioną podłogę i brak Seta, który schował się pod biurkiem (ja siedziałem wystraszony obok rzeźby). Jak człowiek zwołała „Set gdzie jesteś”? usłyszał z pod burka cichutki płacz. Wziął na ręce Seta i polał ranę woda utlenioną, co nie było łatwe, ponieważ wystraszony Set się wyrywał. Człowiek próbował wyciąć sierść wokół rany, ale się mu to nie udało a akurat nie było nikogo, kto mógłby mu w tym pomóc (przed usuwaniem sierści z miejsca rany nożyczki należy wygotować). Następnie człowiek skonsultował się z naszym lekarzem weterynarii, który wypytał dokładnie, co się stało, jaki jest stan ogona i jak zachowuje się Set. Człowiek opowiedział na pytania lekarza oraz powiedział, że wydaje mu się, że ogon jest złamany, bo końcówka ogona nienaturalnie zwisa. Nasza pani doktor powiedziała, że jeśli uda się zatamować krwawienie to lepiej nie przyjeżdżać do lecznicy ze wzglądu na duży upał (do lecznicy dość daleko dojeżdżamy). Zaleciła obserwację Seta i skontaktowanie się gdyby były jakieś niepokojące objawy. Człowiek przemywał zgodnie z zaleceniem lekarza, co jakiś czas ranę rivanolem 0,1% (ranę na ogonku najlepiej polać rivanolem czy wodą utlenioną, przykładając gazę z rivanolem można powodować dodatkowy ból) - rozlizywana przez Seta rana dość długo krwawiła. Na początku Set był bardzo wystraszony i cichutko popłakiwał – nie wiadomo, czy ze strachu czy bardzo go bolało. Potem się trochę uspokoił, ale cały dzień był bardzo smutny i leżał. Na szczęście apetyt mu dopisywał. Początkowo zaczepiałem Seta i zachęcałem do wspólnej zabawy, ale zorientowałem się, że z Setem jest coś nie tak. Wylizałem mu futerko. Ogon też chciałem wylizać, ale mi nie pozwolił i trochę się nawet zdenerwował i pierwszy raz jak go znam zasyczał na mnie. Nie przeszkadzałem mu więcej, tym bardziej, że człowiek powiedział, że teraz potrzebny jest Setowi spokój. Smutny Set tak mnie przejął, że w efekcie to nie Set a ja później popłakiwałem. Bardzo późnym wieczorem człowiek i ja trochę odetchnęliśmy z ulgą, bo Set nabrał ochotę na zabawę. Wprawdzie nie szalał tak, jak zwykle ( z naszej dwójki Set bardziej rozrabia i człowiek niekiedy się śmieje, że ma kocie ADHD) ale trochę pobiegaliśmy i odbyliśmy wieczorny trening kocich zapasów. Ogon Seta dalej się leczy. Ale chyba jest nienajgorzej, bo, wprawdzie rzadko, Set stawia w pionie ogonek, ale końcówka jeszcze zwisa.

[ czytaj więcej.. ]


Koty i ludzie: kocia rodzina Freddiego Mercury

Nasz człowiek często słucha Queen i Freddiego Mercury. My jak szalejemy miauczymy mu „Don't stop me now” albo „We Are The Champions" a jak się do niego tulimy mruczymy mu „You're My Best Friend”. Fani Freddiego wiedzą, że charyzmatyczny frontman zespołu Queen, wokalista, autor tekstów i kompozytor uwielbiał koty. Ponieważ wiedza na temat kotów Freddiego jest wyrywkowa i wiele informacji na ten temat w sieci mija się z faktami postanowiliśmy tę wiedzę trochę uporządkować. Jest to nasz prezent dla Freddiego, który gdyby żył kończyłby dziś 67 lat. Naszym zdaniem Freddie Mercury (Farrokh Bulsara ur. 5 września 1946 w Stone Town, Zanzibar, zm. 24 listopada 1991 w Londynie) sam sporo miał z kota – był niezależny, chadzał własnymi ścieżkami, jego miauczenie było bardzo przyjemne i wyjątkowe (miał niezwykłą barwę głosu o niespotykanej u wokalistów rockowych skali, która obejmowała cztery oktawy; w roku 2005 uznany został za najlepszy głos wszechczasów muzyki rozrywkowej), z kocią gracją poruszał się po scenie. Happy birthday Freddie!

[ czytaj więcej.. ]


Wprowadzanie mięsa do jadłospisu kociąt

Tytuł może sugerować, że dotąd nie jedliśmy mięsa. Na każdy posiłek jemy mokrą karmę dla kociąt o dużej zawartości mięsa. Pisząc „wprowadzanie mięsa do jadłospisu kociąt” mamy na myśli mięso nieprzetworzone. Jakiś miesiąc temu nasz człowiek ugotowała nam wielki pulpet z mielonego mięsa drobiowego, który po wystudzeniu rozdrobnił nam do miseczek. Wielu ludzi gotując dla kotów ma, tak z własnego ludzkiego przyzwyczajenia, ochotę dodać do garnka trochę soli, jakiś przypraw czy choćby 3 ziarenka smaku. Dla kotów gotuje się bez przypraw i należy o tym pamiętać. Bardzo nam ten pierwszy mięsny posiłek smakował i nawet wylizaliśmy miseczki. Drugi raz dostaliśmy ugotowane z jedną marchewką kurze udko. Po wystudzeniu człowiek pokroił udko na drobne kawałki. Wśród mięsa znalazła się też pokrojona skóra z udka i pokrojona drobno ugotowana marchewka. Człowiek bardzo uważał żeby nie zaplątała się jakaś drobna czy ułamana kość z kurczaka, która dla kotów, tak jak i psów, może być niebezpieczna. Smakowało nam bardzo. Od razu zabraliśmy się za jedzenie - oczywiście po sprawdzeniu, czy obaj mamy to samo jedzenie. Nie zjedliśmy jednak wszystkiego, ponieważ nie za bardzo radzimy sobie jeszcze z gryzieniem. Największym wyzwaniem dla był zjedzenie surowego wołowego mięsa. Człowiek kupił centymetrowy plaster wołowego mięsa i zamroził go (mięso wołowe przed podaniem o ile nie jest podawane gotowane należy przemrozić) potem po rozmrożeniu pociął je na paski o szerokości 1 cm i długości jakieś 10 cm. Nie umieliśmy sobie z tym poradzić a bardzo chcieliśmy je zjeść. W efekcie wyglądało to tak jakbyśmy się bawili tym mięsem, ale naprawdę mieliśmy duży na niego apetyt, Człowiek się wreszcie zlitował, ugotował nam to mięso i pokroił. Pyszne było i poradziliśmy sobie z nim już lepiej niż jak pierwszy raz jedliśmy pokrojone mięso z kurczaka.

[ czytaj więcej.. ]


Uwaga! Rozrabiające kocięta!

Niedawno pierwszy raz na dłużej zostaliśmy sami. Jak nasz człowiek wrócił czekaliśmy grzeczni i przymilni przy drzwiach. Zawołał do nas wesoło „Cześć koty” a potem nie było już tak wesoło… Mieszkanie wyglądało tak jakby przeszukiwali je w pośpiechu gangsterzy. Ale to nie gangsterzy czegoś szukali a my trochę zaszaleliśmy. Najpierw bawiliśmy się w alpinistów i wspinaliśmy się na rośliny doniczkowe. Efektem naszej wspinaczki były 3 wywrócone donice i wyspana z donic ziemia. Chcieliśmy uprzątnąć tę zmienię i rozwlekliśmy ją gdzie się dało – myśleliśmy, że jak nie będzie w jednym miejscu będzie mniej widoczna. Ponieważ wyglądało to jednak jeszcze gorzej wyciągnęliśmy kartki z podajnika drukarki i staraliśmy się zakryć nimi tę ziemię. Jak kombinowaliśmy z drukarką zrzuciliśmy stające obok pudełko z zapasowym telefonem. Z pudełka wszystko się wysypało. Telefon rozpadł się na trzy części. Zrobiliśmy sobie przerwę na zabawę telefonem i akcesoriami. Słuchawki ukryliśmy głęboko pod biurkiem, ładowarkę pod łóżkiem a baterię pod szafą. Z biurka, spadał (tak, sam spadł) pojemnik z długopisami i pisakami do CD.

Niektóre schowaliśmy pod meblami, reszta walała się po ziemi i kartkach razem z wszystkimi naszymi zabawkami. Jak staraliśmy się to wszystko posprzątać, nie pamiętamy już co to było, ale coś spadło (tak, oczywiście, że samo spadło) na nasze miseczki i jedzenie wylądowało na meblach, część jedzenia się do nich przykleiła. Jesteśmy mali, więc nie zdarzyliśmy tego wszystkiego posprzątać. Jak nasz człowiek to zobaczył to nic nie powiedział, tylko zabrał się za sprzątanie, więc na wszelki wypadek wskoczyliśmy do łóżka i przyjęliśmy pozycję „umarł kot”. Potem zadzwonił telefon i słyszeliśmy jak nasz człowiek zapytał „ Jakie koty? To sycylijska Cosa Nostra! Oni się powinni nazywać Al Tottunio i Al Settunio z rodziny mafijnej Kottunio! Wcale się nie zdziwię, jak kiedyś zamiast ziemi zostawią mi w łóżku łeb konia!” hm... skąd my mamy wziąć mu koński łeb?[ czytaj więcej.. ]


Pierwsze szczepienie kota: czy, kiedy i na co szczepić

Podstawowe szczepienia kotów

Ponieważ minęły już grubo ponad dwa tygodnie od naszego odrobaczenia i nie trzeba było go powtarzać zostaliśmy wczoraj zawiezieni do naszej pani doktor, żeby nas zbadała i zadecydowała czy można nas zaszczepić. Po drodze oczywiście urządziliśmy koci koncert. Choć się kochamy jesteśmy indywidualistami i nie śpiewamy w ducie. Jak jeden kończy zaczyna drugi i tak na zmianę całą drogę do lecznicy dawaliśmy koncert. Człowiek jakoś nie uciekł z tego powodu, więc udało się nam dojechać, choć my wolelibyśmy zrezygnować z tej wizyty. Pani doktor nas zbadała i zważyła. Pochwaliła, że ładnie przybraliśmy na wadze - Set waży już 1,15 kg a ja 1,35 kg. Zadecydowano, że można nas zaszczepić. Kot przed szczepieniem musi zastać odrobaczony(co powinno być wykonane gdy kot ma 4 tygodnie) a w dniu szczepienia, tak jak człowiek, musi być zdrowy. Aby to stwierdzić należy kota dokładnie zbadać i zmierzyć mu temperaturę (prawidłowa rektalna temperatura wynosi 38-39,5OC), tętno (kocięta 130-140/min., koty dorosłe 100-120/min.) i częstotliwość oddechu (100-120/min.). Wielu ludzi zastanawia się czy szczepić koty.[ czytaj więcej.. ]


Honza - nasz przyjaciel

Honza jest pięknym bało-rudym kotem rasy europejskiej. Niedawno skończył rok życia. Uwielbia wylegiwać się na ślicznych patchworkowych narzutach, które robi jego człowiek.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |