Świątecznie


Kotom życzymy spokojnych i bezstresowych Świąt, smacznej ryby bez przypraw i ości oraz drobiazgu pod choinką a ich ludziom radosnych, magicznych, ciepłych pozytywnymi emocjami Świąt spędzonych w gronie najbliższych, w tym mruczącego na kolanach kota. Aby te święta były miło przez Was wspominane zabezpieczcie sobie i kotu bezpieczne święta.

Największe niebezpieczeństwo dla kota, a także innych zwierząt domowych czai się na choince. Dobrze byłoby mając zwierzęta domowe szklane bombki choinkowe zastąpić plastikowymi. Zdecydowanie należy zrezygnować z lamety, anielskiego włosia, drobnych łańcuchów i wstążek – koty (a także psy) lubią się nimi bawić a także próbować jeść – zjedzenie ich może spowodować skręt jelit, który może skończyć się tragicznie. Tragiczne w skutkach może być także zjedzenie przez kota (czy innego domowego milusińskiego) sztucznego śniegu. Kota nie należy zostawić samego z choinką, na której włączone są lampki choinkowe – kot bawiąc się nimi może zostać porażony prądem. Może także dojść do pożaru. Pamiętajcie, że podczas świąt ciężko jest uzyskać pomoc weterynaryjną. Pamiętajcie prosimy, żeby nie karmić kotów jedzeniem z ludzkiego stołu i podczas odwiedzin gości zapewnić kotu spokojny azyl w domu http://www.tg.net.pl/temat/post/miau/1061/O-czym-mwi-koty-przed-Wigili.

Przypominamy, że kot ani też żaden inny domowy milusiński nie nadje się na prezent świąteczny. Zwierząt się nie kupuje ponieważ nie są rzeczami. Zwierzęta się adoptuje. I tak, jak nie adoptuje się ludzkich dzieci, po to aby je komuś potem podarować tak samo nie adoptuje się w czyimś imieniu zwierząt. http://www.tg.net.pl/temat/post/miau/1049/Kot-to-nie-rzecz-Nie-nadaje-si-na-prezent-witeczny.

Niech kot będzie z Tobą

PS

Ponieważ dla kota najlepszym prezentem są pudła uprzejmie donosimy, że w sklepach można zdobyć pudła w świątecznym klimacie. Nasze pochodzą z „Biedronki”.