Uwaga - motocykl


Sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął, a na drogach można spotkać już sporo motocykli. Niestety wypadków z ich udziałem  co roku przybywa. Dlatego też tarnogórscy policjanci będą zwracali szczególną uwagę na tę grupę uczestników ruchu drogowego. Jednocześnie będą prowadzone spotkania z młodymi kierowcami rozpoczynającymi przygodę z motoryzacją i jednośladami.

Wystarczy jedna sekunda nieuwagi i zaledwie 50 km na godzinę, a motocyklista może zginąć na miejscu. Dlatego też tarnogórscy policjanci będą zwracali szczególną uwagę na tę grupę uczestników ruchu drogowego. Policjancii będą ujawniać wszelkie wykroczenia drogowe popełniane przez motocyklistów - w szczególności przekraczających dozwolone prędkości, jak również będą sprawdzać stan trzeźwości kontrolowanych motocyklistów.

Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych z winy kierujących motocyklem zaliczamy: - niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, - nieprawidłowe wyprzedzanie, - niezachowanie bezpiecznej odległości miedzy pojazdami, - nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brawura, brak wyobraźni i chęć popisania się przed rówieśnikami, a także zbyt małe doświadczenie.st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach