Wypadki, wypadki


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków drogowych do których doszło podczas minionego weekendu na terenie naszego powiatu. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 13 kwietnia przed godziną 18-tą w Kaletach przy ulicy Tarnogórskiej. Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym Peugot kończąc manewr wyprzedzania spowodował, że wyprzedzany kierowca ciężarówki uderzył w jego samochód. Wówczas Peugot zjechał na lewy pas jezdni, a kierujący ciężarówką uderzył w kolejny samochód jadący przed nim. Obrażenia odniosła pasażerka Peugota, która z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło 15 kwietnia tuż po godzinie 18-tej w Ożarowicach przy ulicy Topolowej, gdzie kierujący motorowerem, 59 letni mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się doznając urazu nogi. Motorowerzysta podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu.

Kilka minut przed północą z 15 na 16 kwietnia przy ulicy Bytomskiej w miejscowości Wieszowa kierujący Oplem Astrą z niewyjaśnionych obecnie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w ogrodzenie posesji. Betonowe elementy ogrodzenia wpadły przez przednią szybę wprost na kierowcę. 24 latek w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Przyczyny i okoliczności wszystkich zdarzeń badają tarnogórscy śledczy.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach