Zanim zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


W czwartek, 5 stycznia tarnogórscy policjanci przeprowadzili spotkania z młodzieżą, która w najbliższą niedziele będzie uczestniczyła w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Podczas spotkań policjanci przekazali wolontariuszom elementy odblaskowe „ledowe”, które będą wykorzystane przez wolontariuszy nie tylko w czasie zbierania pieniędzy dla WOŚP, ale również podczas codziennego przemieszczania się np. do szkoły. W ramach kampanii „ Ostrożny i przezorny pieszy – w drodze po bezpieczeństwo" młodzież usłyszała także kilka bardzo ważnych uwag dotyczących bezpieczeństwa pieszych. Policjanci przekazali także informacje na temat bezpiecznego zachowania podczas akcji zbiorki pieniędzy.

W całym naszym województwie policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczestników WOŚP oraz będą czuwać, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych będzie wiele osób, także tych najmłodszych. Dlatego apelujemy, aby wolontariusze zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa:

  • Unikali miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych, poruszając się raczej głównymi traktami, gdzie częściej można spotkać przechodniów.
  • Nie chodzili sami, a raczej w towarzystwie kolegi lub koleżanki i wspólnie kwestowali.
  • Nie wdawali się w długie dyskusje z obcymi, gdyż inni mogą ich obserwować i wykorzystać nieuwagę kwestujących.
  • Jeżeli widzą, że w ich otoczeniu dzieję się coś niepokojącego, poprosili o pomoc najbliższy policyjny patrol lub kogoś dorosłego.
  • Pod żadnym pozorem nie zostawiali puszki z pieniędzmi bez nadzoru, gdyż złodzieje tylko na to czekają.

Przypominamy, że młodzież do lat 16 może zbierać pieniądze tylko pod opieką osób pełnoletnich!!!

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach