Wzmożone kontrole trzeźwości kierowców 21/22 stycznia


Na terenie powiatu tarnogórskiego przeprowadzone zostały działania "Trzeźwość" mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Wzmożone kontrole kierowców odbyły się 21/ 22 stycznia, w godzinach od 18-tej do 2 -giej w nocy. Pomimo bardzo ciężkich warunków drogowych i małego natężenia ruchu policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. W trakcie działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad pół tysiąca kierowców przejeżdżających przez nasz powiat.

W ubiegłym roku tarnogórscy policjanci zatrzymali 311 nietrzeźwych kierowców (drogowych przestępców), 273 prawa jazdy oraz 718 dowodów rejestracyjnych. Powyższe dane świadczą, że nadal po drogach naszego powiatu porusza się duża liczba kierujących znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu, a co się tym wiąże istnieje duże zagrożenie ze strony tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Dlatego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach prowadzone są wzmożone działania „Trzeźwość”.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości oraz wzmożoną ostrożność na zaśnieżonych i śliskich drogach, przypominamy także, iż w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej kierowca jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta, w tym celu powinien:
•zatrzymać pojazd;
•trzymać ręce na kierownicy i nie wysiadać z pojazdu, chyba że żąda tego kontrolujący;

na polecenie kontrolującego:

•wyłączyć silnik pojazdu,
•włączyć światła awaryjne.

Pasażerowie podróżujący pojazdem zatrzymanym do kontroli drogowej obowiązani są również do pozostania w pojeździe, chyba że kontrolujący zezwoli na wyjście z samochodu.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach