Kartki walentynkowe 2014


Niedługo Walentynki. Są tacy, co je lubią i tacy, co krytykują je. Osobiście uważam je za sympatyczne święto. Jeśli ktoś nie obchodzi Walentynek to zaproponowane kartki mogą się przydać też na inne okazje takie jak urodziny, imieniny, Dzień Matki czy Dzień Ojca. Można wysłać je także nowożeńcom.

Serduszkowe balony


Materiały: karton na kartkę bazę kolor wg uznania, papier czerpany (jak zrobić w wątku o papierze czerpanym) lub karton w innym kolorze niż kartka baza, biały karton + farby akrylowe lub gotowe naklejki serc, cienki sznurek około 40 cm, klej magic lub wikol.

Wykonanie: z kartonu wyciąć kartkę bazę, na kartkę bazę nakleić papier czerpany (ja użyłam papier czerpany zabarwiony kawą, sprawia wrażenie skóry) zamiast papieru czerpanego można wyciąć z innego koloru niż kartka baza prostokąt mniejszy o jakiś 1 cm po bokach, pociąć sznurek na mniejsze kawałki i w dolnej części przewiązać (ja użyłam sznurka z naszyjnika kupionego w sklepie z artykułami chińskimi za 1 złotówkę) nakleić punktowo sznurki na kartkę, z kartonu wyciąć różnych kształtów serca (mogą oczywiście być identyczne) i nakleić na kartkę bazę (ja użyłam gotowe naklejki 3D), z białego kartonu wyciąć wąski prostokąt, zrobić napis i nakleić na kartkę (ja nakleiłam gotową naklejkę z napisem by my Valentine).

Słodka Walentynka

Materiały: karton na kartkę bazę kolor wg uznania, biały karton, farby akrylowe, papier ozdobny, dwie papilotki do mufinek, czerwona pianka dekoracyjna lub czerwony karton.

Wykonanie: z kartonu wyciąć pojedynczą lub składaną kartkę bazę, z białego kartonu wyciąć babeczkę z sercem – wzór powyżej, jeśli kartka nie jest składana można zrobić samą babeczkę z sercem jako kartkę, namalować krem i kawałek babeczki, na dolną część nakleić odpowiednio wycięty kawałek papilotki – jeśli papilotki są białe nakleić dwie złożone papilotki (jedna jest zbyt cienka i prześwieca), na kartkę bazę nakleić jakiś dekoracyjny papier, z czerwonej pianki lub kartonu wyciąc serce odpowiadające wielkością sercu z szablonu babeczki z sercem, w górnej części kremy na babeczce zrobić nacięcie tak aby można było w nie włożyć kawałek serca, babeczkę z sercem nakleić na kartkę bazę. Ja wykorzystałam do zrobienia kartki babeczkę z torebki na prezenty, serce wycięte jest z pianki dekoracyjnej a napis na mufince to naklejka.