Kama: Szybkie do wykonania kartki na Dzień Matki


Jeśli ktoś nie zdążył zrobić kartki na Dzień Matki a chce jeszcze taką kartkę wykonać poniżej podaję kilka pomysł na szybie kartki do których wykonania użyłam tego co znalazłam w domu. Z pewnością w wielu domach znajdują się różne rzeczy, które można wykorzystać do zrobienia szybkich kartek a moje podpowiedzi może pomogą w wybraniu tego, co mogłaby się na kartkę nadać. Zachęcam do zrobienia nawet na tę ostatnią chwilę kartki dla mamy. Nasze mamy pamiętają (a wiele mam przechowuje) laurki, które robiliśmy dla nich w latach przedszkolnych i w wczesnoszkolnych i na pewno ucieszy je wykonana przez dorosłe dziecko kartka - laurka. Do zrobienia kartek konieczny jest karton na kartkę bazę reszta materiałów zależy od tego co znajdzie się w domowych szufladach. Kartki mogą być różnej wielkości, pojedyncze lub składane. Przepraszam za jakość zdjęć – kiepsko mi wyszły :(

Kartka z wiankiem

Do zrobienia bazy kartki użyłam karbowany ciemnoniebieski karton. Z gotowych małych papierowych kwiatków na łodyżkach, róż i stokrotek, splotłam wianek, wianek przewiązałam niebieską sznurówką ozdobną i nakleiłam wianek na kartkę. Z białego kartonu wycięłam prostokąt i zrobiłam napis. Karton z napisem dokleiłam do kartki.

Kartka z sercem

Do zrobienia bazy kartki użyłam kremowy i zielony karton. Wycięłam nieduże serce z kartonu i wykleiłam je różnymi samoprzylepnymi sercami. Nakleiłam serce na kartkę. Do serca dokleiłam stokrotkę z łodygą. Do łodygi stokrotki dokleiłam dwa liście wycięte z zielnego kartonu. Zielonym pisakiem do CD zrobiłam napis.

Kartka z perłą

Do zrobienia bazy kartki użyłam karbowany ciemnoniebieski karton. Z zielonego kartonu wycięłam łodygę i dwa symetryczne liście. Liście i łodygę przekleiłam na kartkę, jako kwiat przykleiłam zawieszkę na łańcuszek kupioną za 1 złotówkę w sklepie z artykułami chińskimi. Z białego kartonu wycięłam prostokąt i zrobiłam napis. Prostokąt przymocowałam do kartki małą klamerką z serduszkiem. Na kartkę dokleiłam dodatkowo 3 małe samoprzylepne serca.

Kartka z dekorem

Do zrobienia bazy kartki użyłam karbowany ciemnoniebieski karton. Na kartkę nakleiłam gotowy dekor z którego odłamałam klamerkę (w sklepach można kupić różnego rodzaju dekory, które można wykorzystywać w pracach plastycznych, ja kupuję dekory w sklepach z produktami chińskimi, cena dekoru waha się od 1 – 2 zł, za dekor na kartce zapłaciłam 2 złote). Na doniczkę nakleiłam kawałek kartonu z napisem „dla mamy”.