Grażka: kołderka z motylem i nie tylko


Niedawno moja rodzina powiększyła się o kolejnego członka. Zanim dziecko pojawiło się na świecie poprosiłam dziadków, aby od razu mnie poinformowali, kiedy dziecko się urodzi i powiedzieli jak ma na imię. Urodziła się mała dama, której na imię dano Patrycja. Zabrałam się za szycie kolejnej, dziecięcej kołderki.

Najpierw uszyłam panel z kolorowych kwadratów rozszyły paskami jasnego materiału i małymi kwadratami w kropki. Następnie przycięłam kawałek pastelowego materiału w delikatny wzorek pod aplikacje.

Wycięłam z materiału podklejonego flizeliną dwustronną litery imienia. Na materiałach podklejonych dwustronną flizeliny narysowałam elementy motyla, ptasiej budki, ptaszka i kwiatów i wycięłam je. Na przygotowanym materiale centralnie przykleiłam litery imienia. Z jednej strony imienia przykleiłam budkę z ptaszkiem a z drugiej motyla. Przykleiłam dwa kwiatki. Aplikację przyszłam do tkaniny ściegiem imitującym ręczne szycie.

Zeszyte panele z kwadratami i aplikacjami obszyłam różowym materiałem z nadrukiem księżniczek. Przygotowałam kanapkę: dół stanowił różowy materiał z nadrukiem Dory, małej podróżniczki z amerykańskiego animowanego serialu dla dzieci, środkową część ocieplina, górną wykonany patchwork. Połączyłam ze sobą części kanapki klejem w aerozolu i przepikowałam kołderkę. Wykończyłam kołderkę lamówką ciętą ze skosu z materiału w drobną kratkę. Do kompletu uszyłam poduszkę o wymiarach 35x35 cm.

Niespodzianka świetnie mi się udała. Prezent dla małej Pati wręczyłam dziadkom, kiedy nas odwiedzili: babcia mimo bólu kolana skakała jak młoda dziewczyna z radości, a dziadkowi zakręciła się łza w oku .

Szablon motyl