Grażka: Kot i pies - medialonowe poduszki dwie


W intrnetowych sklepach dla miłośników patchworku można kupić śliczne materiały z wizerunkami psów i kotów. Już od dawna chodził mi po głowie pomysł aby uszyć poduszki na taras dla mojej przyjaciółki Magady. Dopiero teraz pod koniec lata zdołałam się zebrać w sobie i zrealizować zamysł .

Kupiłam w e-sklepie kawałek materiału z wizerunkami psów i kawałek materiału z wizerunkami kotów. Zwierzaki wyglądają bardzo realistycznie. Psa nie musiałam wybierać ponieważ Magda ma wilczura.

Z kotem było gorzej , ponieważ ma śliczną kotkę rasy europejskiej czyli tzw. dachowca. Kotka trafiła do Magdy dzięki córce, która zabrała ją z krakowskiego śmietnika. Na mtriale, który kupiłam są koty rasowe, więc wybrałam kota, który najbardziej przypomina umaszczeniem umaszczenie kota Magdy.

Kwadraty z wizerunkami zwierząt mają boki 20 x20cm i obszyte są ramkami szerokości 5cm Szmatki do ramki starałam się dobrać kolorem do maści zwierzaka . Resztę poduszki stanowi beżowa szmatka w delikatne kręciołk - przycięłam ją na 10cm i przyszyłam do ramki pod skosem , czyli od rogu ramki ciemnej do rogu ramki jasnej pod katem 45 stopni .

Przygotowałam kanapkę: patchworkowa góra, ocieplana w środek i na spód materiał stanowiący dół poduszki. Kanapkę przepikowałam po szwach. Beżową szmatkę przeszyłam w połowie, aby wyznaczyć granice do pikowania . Po zeszyciku górnej części poduszki z dolną jeszcze raz przeszyłam już na prawej stronie po tym szwie tak, że powstała zewnętrzna ramka nie wypełniona wypełniaczem.

Pikowań zastosowałam mało - przepikowałam tylko tło zwierzaków aby uwypuklić ich wizerunek, oraz przepikowałam część beżową tą bliżej ciemniejszej ramki I tak powstały dwie poduszki, które w patchworkowym żargonie nazywane są poduszkami z medalionami (o medalionach w patchworku napisałam w innym wątku). .Poduszki już wręczyłam Wilczyca wykazała spore zainteresowanie zawartością torby , ale chyba tylko dlatego , że przyszłam z zapachami moich zwierzaków (trzech kotów i psa). Polecam szycie takich podarków, ponieważ obdarowany ma świadomość, że włożyliśmy serce i ciepłe myśli o nim w swoją pracę i na pewno to doceni .