Grażka: Tulipanowa altanka - patchwork krok po kroku cz. I


Inspirację czerpałam z książki Sharon Chambers " Patchwork krok po kroku ". Bloczki są bajecznie proste . Zapraszam do obejrzenia tego i następnego wpisu aby przekonać się jak można oszukać wzrok . Patchwork będzie wyglądał na dość skomplikowany , a do jego uszycia potrzebne są tylko te dwa bloczki.

Z pięknego materiału z nadrukiem tulipanów wycinałam duże kwadraty o wymiarach 24 x 24 cm i małe kwadraty7 o wymiarach 14x 14 cm .

Z dwóch innych kontrastowych materiałów wycinałam prostokąty 6,5 x 19 cm i kwadraciki 6,5 x 6,5 cm . Z tych elementów powstały dwa bloki patchworkowe .

Mniejszy kwadrat został obszyty kontrastowymi tkaninami , które utworzyły kolorową ramkę. W dużych kwadratach przyszyłam w rogach czerwone i zielone trójkąty.

Aby wszyć równy trójkąt najlepiej jest po przekątnej przyszyć kwadrat . Po odcięciu niepotrzebnej szmatki zostałyby małe ścinki w postaci trójkątów . Dlatego zaraz obok szwu właściwego zrobiłam drugi na szerokość stopki i dopiero wtedy odcięłam nadmiar szmatek .

C.d.n.