Grażka: Tulipanowa Altanka c.d.


W dokończeniu narzuty Tulipanowa Altanka pomagał mi Honza. Jak ją szyłam była deszczowa pogoda i za każdym razem, jak odchodziłam od maszyny musiałam chować ją do szafy ponieważ Honza tak sobie ją upodobał, że wracając z podwórka z mokrymi łapkami od razu wskakiwał na nią. O zamiłowaniu Honzy do krawiectwa można przeczytać w serwisie Miau „Honza Mistrz Krawiecki”
http://www.tg.net.pl/temat/post/miau/1062/Wieci-od-przyjaci-Honza-mistrz-krawiecki

A wracając do narzuty:

po przygotowaniu wszystkich bloków z zielonymi i czerwonymi rogami oraz zielonymi i czerwonymi ramkami zszywałam bloki naprzemiennie.

Chciałam aby bloki były ustawione na sztorc dlatego szycie zaczęłam od lewego rogu. W związku z tym każdy skośny pas bloków ma różną ich ilość bloków. W rogach jest po jednym bloku, każdy następny pas ma o 2 bloki więcej, środkowy pas składa się z 9 bloków a po nim do przeciwległego rogu kolejne pasy mają po 2 bloki mniej.

Na koniec musiałam przyszyć tło.  Zrobiłam je z kremowej tkaniny w delikatny wzorek . Przymierzałam sie jeszcze do wszycia wiatraczków, które uszyłam z resztek tkanin, ale ostatecznie doszłam do wniosku, że patchwork lepiej będzie wyglądał bez dodatkowych zdobniczych elementów .  

Całość obszyłam czerwoną i zieloną ramką. Zrobiłam kanapkę i przepikowałam narzutę (na zdjęciu narzuta przed pikowaniem). Narzuta ma wymiar 175 x 220 cm.