Grażka: Patchworkowa poduszka dla miłośnika klubu Schalke 04


Chłopiec o imieniu Kuba razem z tata są miłośnikami klubu piłkarskiego Schalke 04 . Na dziewiąte  urodziny mama poprosiła mnie o uszycie poduszki z logo tego klubu. 

W internecie znalazłam mnóstwo wzorów z kogo klubu . Jeden z nich wydrukowałam , ale żeby otrzymać rozmiar potrzebny do poduszki musiałam wydrukować go na całej stronie ,a następnie za pomocą cyrkla dorysowałam potrzebny okrąg. Wzór z kartki wycięłam i narysowałam go na flizelinie przyklejonej do granatowej tkaniny . Oczywiście w lustrzanym odbiciu.

Następnie przyszyłam ściegiem satynowym do białej tkaniny. Panel z logo połączyłam z ociepliną i spodnią tkanina i przepikowałam.

Doszyłam ramki granatowe i białe o szerokości 5 cm tak że uzyskałam rozmiar poduszki 50 x 50 cm .

Na tył poduszki wybrałam materiał w biało niebieska krateczkę . Zapięcie zrobiłam na zamek błyskawiczny . Gorę poduszki i spód z wszytym zamkiem połączyłam ze sobą składając prawymi stronami do środka. Następnie odwróciłam wyprasowałam i przeszyłam na granicy ramek granatowej i białej . Mam twierdzi , że pomysł z uszyciem takiej podusi był strzałem w dziesiątkę ponieważ radości z otrzymanego prezentu nie było końca .