Grażka: kołderka dla miłośnika koparek


Niedawno temu szyłam kołderkę dla małego Bruna, który fascynuje się koparkami.

Jak zawsze przygotowałam panel składający się z kolorowych kwadratów o tematyce dziecięcej na przemian z tkaniną w kratkę.

Następnie narysowałam na tkaninach w kolorach koparki poszczególne jej części i przykleiłam za pomocą fozeliny dwustronnej. Przyprasowane elementy przyszyłam do tła za pomocą ściegu przypominającego ręczne obdziergiwanie .

Na panelu z koparką doszyłam jeszcze imię chłopca Bruno i kilka innych elementów: słoneczko, piłki i ślimaka oraz żabę .

Panel z imieniem i w kwadraty zeszyłam ze sobą . Następnie doszyłam ramkę i bordiurę w samochody. Z powstałego topu zrobiłam kanapkę składającą się ze spodniej tkaniny , ociepliny  i góry kołderki .  Całość wypikowałam różnorodnymi wzorami. Pod kołami kołderki wypikowałam
kamienie. Obok słońca i nad koparką szyłam wiry powietrzne , a pomiędzy kolorowymi kwadratami na kratce gwiazdy . Na bordiurze zaznaczyłam kontury samochodów co spowodowało ich uwypuklenie . 

Zachęcam mamy i babcie małych bobasów do szycia takich kołderek , ponieważ spełniają one nie tylko funkcję dekoracyjną ale i edukacyjną . Można bawiąc się z dzieckiem nie tylko rozpoznawać zwierzęta i przedmioty widniejące na tkaninach, ale i naśladować ich głosy .