Grażka: patchworkowa kołderka dla małego Mikołaja


Jak już wiele razy pisałam jestem patchworkową ciocią i szyję kołderki w programie Kołderka z jeden Uśmiech. Zdarza mi się także szyć kołderki dla dzieci nie objętych programem. Ostatnio uszyłam kołderkę dla małego chłopca o imieniu Mikołaj. 

Jak zwykle przygotowałam panel z imieniem chłopca. Ponieważ imię jest długie a osoba, która obdarowywała rodzinę malca nie wiedziała czy rodzice stosują jakieś zdrobnienia musiałam uszyć całe imię. Chciałam zmieścić jakieś zwierzątko i do tego celu doskonale nadawała się żyrafa, której szyję można wyciągać w nieskończoność i ptaszek w chmurach.

Do panelu z imieniem doszyłam panel z kwadracikami, a na koniec doszyłam bordiurę z rowerkami. 

Zadzwonili do mnie znajomi, którzy sprezentowali kołderkę: dowidziałam się, że moja intuicja zadziałała w 100 procentach - żyrafa ma uosabiać nadzieje rodziców, że ich synek będzie tak wysoki jak jego tata , który ma 195 wzrostu, rowerki odzwierciedlają zamiłowanie rodziców do długich wycieczek rowerowych, którzy mają nadzieję, że Mikołaj podzieli ich pasję. Cieszę się, że kołderka dostała taką legendę i dzielę się swoją satysfakcją z Wami.