Grażka: Uśmiechowa kołderka dla Majki


W ostatnim czasie ubyło mi trochę obowiązków i udało mi się dość szybko uszyć kolejną kołderkę dla projektu „kołderka za jeden uśmiech”. Kiedy nastanie prawdziwa wiosna będę musiała więcej czasu poświecić ogrodowi i szycie odłożyć do jesieni.

Maja jest dziewczynką uwielbiającą różowy kolor, serca, kwiatki i motylki. Kołderkowe ciocie które haftują kwadraciki stanęły na wysokości zadania i wykonały śliczne kwadraciki, które ja musiałam połączyć w całość.  Tym razem dość mocno przycięłam tło kwadracików, bo wycięłam z nich kółka i trzy z nich umieściłam w balonikach a kolejne trzy jako środki kwiatów. Następne sześć kwadracików umieściłam w ramce, która imituje klocek w 3D. Po uszyciu topu jak zwykle sporządziłam kanapkę czyli połączyłam ze sobą tkaninę na plecki kołderki, oczywiście różową w księżniczki, ocieplinę i górę kołderki. Patchwork wypikowałam różnymi wzorami. Pomiędzy balonikami wypikowałam wiry powietrza, a pomiędzy kwiatami kwiatki.

Pierwsza wypróbowała kołderkę moja kotka Amelka, która czynnie pomagała mi w pracach nad kołderką a podczas przyszywania uśmiechowego logo łapała nitkę skutecznie mi przeszkadzając.

W całości kołderka sprawia wrażenie lekkości i mam nadzieję, że spodoba się Majce.