Kama: Kartki Walentynkowe 2017


Niedługo Walentynki i jeśli ktoś daje z tej okazji „walentynkę” to zachęcam do zrobienia jej własnoręcznie. Kartki walentynkowe, które przygotowałam w tym roku nie wymagają żadnych umiejętności plastycznych, więc są łatwe do zrobienia. Nie trzeba używać tych samych materiałów, które ja użyłam, a tego, co się znajdzie w domowych szufladach.

Trzy serca: na czerwoną kartkę bazę nakleiłam mniejszą składaną kartkę, na którą nakleiłam klejem magic czerwoną wąską wstążkę oraz serca z filcu w arkuszach, serca z paieru brokatowego i serca koraliki.

Miłosne lody: z kartonu wycięłam kartkę bazę, którą złożyłam w pół i wycięłam prostokąt odpowiadający wielkością wielkości kartki bazy, z tyłu kartki bazy umieściłam posmarowany klejem magić patyczek po lodach i nakleiłam na całość wycięty prostokąt, na pierwszą część karki bazy nakleiłam gotowe wlentynkowe naklejki.

Miłosny balonik: na składaną kartkę bazę nakleiłam klejem magic kawałek sznurka a następnie pasmanteryjną aplikację balonika z sercem i ptakiem, do sznurka dokleiłam kokardkę ozdobioną cekinem.

Walentynkowy kwiat: na prostokątną składaną kartkę bazę nakleiłam klejem magic kawałek łańcuszka z drobnymi czerwonymi koralikami, tak aby imitował łodygę, do niego dokleiłam serce z filcu w arkuszu a na niego nkeiłm nieco mniejsze serce z papieru brokatowego a następnie małe serce koralik, na łańcuszek nakleiłm małą kokardkę z wstążki.

Serca i motyle: z pianki w arkuszach wycięłam dwa serca, pomiędzy nie włożyłam patyk po lodach i obie części skleiłam klejem magic, na przednią część nakleiłam metaliczne serca oraz motylki, patyk przewiązałam czerwoną wstążką. Z tyłu kartki można coś napisać pisakiem do CD. Tak zrobioną kartkę można wbić do doniczki z kwiatkiem.

Inne kartki walentynkowe można znaleźć w moich wpisach z poprzednich lat.