Lucy: Serca walentynkowe (i nie tylko)


Niebawem Walentynki i z tej okazji postanowiłam zrobić moim najbliższym okazjonalne serduszka. Serduszka nadają się nie tylko na walentynkowy prezent, można podarować je na przykład na Dzień Matki, Dzień Ojca, z okazji urodzin bliskich sercu osób.

Z czerwonego płótna wycięłam po dwa serca, między parę serc włożyłam serce wycięte z włókniny (zamiast włókniny można użyć gąbki, waty, pianki) całość zszyłam. Na szydełku zrobiłam koronki oraz ozdobne sznurki (jeśli ktoś nie potrafi szydełkować może zastosować gotową pasmanteryjną koronkę/ozdobny sznurek). Każde serce inaczej przystroiłam.

Na sercu obszytym fantazyjnie sznureczkiem (zdjęcie pierwsze) doszyłam literę z perełek (nanizałam perełki na miękki drucik) i przyszłam kilka perełek z boku. Na kolejnym sercu zrobiłam serce z perełek (perełki nanizałam na miękki drucik), doszyłam pasmanteryjne różyczki z listkami zrobionymi z atłasowej wstążki, do gotowego serca doszyłam koronkę.

Na jedno serce przed przyszyciem koronki nałożyłam pasmanteryjną siatkę i dociekłam ją do serca, następnie przyszyłam koronkę.

Jedno z serce podcięłam niesymetrycznie, na nim nakleiłam serce ze złotego materiału naklejonego na cienkiej gąbce, na serce nakleiłam kwiatek z cekinów, do gotowego serca doszyłam ozdobny sznurek.

Jedno z serc, jakie przygotowałam na Walentynki zrobiłam z białego materiału, przyszłam do niego szeroką koronkę. Serce ozdobiłam cekinami i z nanizanych na drucik perełek zrobiłam literkę – pierwsza litera imienia osoby, dla której zrobiłam serce. Do serca przyszyłam sznureczek – zawieszkę.