Mini choinki z szyszek część IV


Przed samymi świętami mamy mało czasu, więc warto już teraz pomyśleć o zrobieniu świątecznych dekoracji. Z szyszek różnego rodzaju można zrobić maleńkie choinki. Moim zdaniem najlepsze na mini choinki są szyszki sosny, ale można dowolnie eksperymentować. Mini choinka może być świąteczną ozdobą mieszkania, stołu wigilijnego, biurka w pracy, można przykleić ją taśmą dwustronną do obudowy monitora, można ją komuś podarować jako prezent, można wysłać ją zamiast karki świątecznej – do choinki można dowiązać mały bilecik z życzeniami, włożyć choinkę do dopasowanego pudełka (można zrobić samodzielnie ozdobne świąteczne pudełeczko – patrz wątek o pudełkach) i wysłać w „bąbelkowej” kopercie. Mini choinki z szyszek są bardzo łatwe do wykonania.

Po przyniesieniu do domu szyszki należy zostawić na klika dni, aby rozłożyły łuski. Jak wyschną usunąć nasionka. Jak i czym malować szyszki i jak usuwać najsprawniej nasionka napisałam w wątku o kwiatach z szyszek
http://www.tg.net.pl/temat/post/wlasnorecznie/296/Kwiaty-z-szyszek. Do zrobienia choinek wybierać szyszki o w miarę prostych dołach.

Mini choinka z szyszki 13


Materiały: szyszka z sosny, zielony lakier do paznokci, styropian, laska cynamonu aromatycznego (można kupić je w dobrze zaopatrzonych kwiaciarniach i hurtowniach florystycznych, cena za sztukę około 1 – 1, 5 zł ), klej magic lub wikol.

Wykonanie: szyszkę pomalować zielonym lakierem do paznokci, pokruszyć drobno styropian i obsypać nim mokry lakier, zostawić do wyschnięcia, odłamać kawałek styropianu około 10 x 10 cm o grubości około 1 – 1, 5 cm ( styropian ma być jedynie przycięty od dołu a reszta ma być nieregularnie „oskubana”), mniej więcej na środku styropianu wbić laskę cynamonu (laski cynamonu mają przeważnie 20 cm, trzeba więc przeciąć je na pół chyba że chcemy bardzo wysoką choinkę), wyjąć laskę ze skrupiany boki powstałego otworu i laskę cynamonu na wyskok podstawy ze styropianu posmarować klejem włożyć ć laskę do dziury i zostawić do wyschnięcia; zrobić prezenty; jak klej i lakier wyschną posmarować szyszkę od dołu klejem i nakleić na laskę cynamonu; pokruszyć na niewielkie bryłki kawałek styropianu, posmarować górę styropianu do którego wklejona jest choinka klejem i ułożyć bryłki styropianu tak aby imitowały śnieg; dodatkowo można zrobić małe paczki i przykleić je do styropianowego śniegu (jak je zrobić na końcu wpisu). Jeśli nie mam laski cynamonu szyszkę można nakleić na słupek styropianu pomalowany na brązowo czy na kawałek odpowiednio grubej, w miarę prostej gałęzi.

Mini choinka z szyszki 14


Materiały: szyszka z sosny, zielony lakier do paznokci, łuska meho spoon (można kupić je w dobrze zaopatrzonych kwiaciarniach i hurtowniach florystycznych, cena za sztukę około 1,5 – 2 zł), drobny prezent (jak go zrobić na końcu wpisu), suche skórki z cytryny i mandarynki, klej magic lub wikol.

Wykonanie: szyszkę pomalować zielonym lakierem do paznokci, zostawić do wyschnięcia, włożyć pomiędzy łuski kawałki skórki z mandarynki i cytryny posmarowane od dołu klejem (jeśli robimy choinkę dużo wcześniej i nie wysyłamy jej można pomiędzy łuski powpychać kawałki tyle co obranych skórek, podczas schnięcia wygną się i same zaklinują się pomiędzy łuskami. Nakleić choinkę na wygięta do góry cześć liścia, prezent nakleić na dolną cześć łuski. Choinka na zdjęciu ma dodatkowo zrobione farbą do szkła kleksy bańki, skórki są świeże, na górze naklejona jest mała pomalowana na czerwono farbą akrylową rozgwiazda, prezent zrobiony jest z dużego korala.

Jeśli nie mamy łuski meho spoon choinkę możemy nakleić na szpatułkę do kremu depilacyjnego. Prezent zrobiony ze złożonej gobelinowej wstążki.

Mini choinka z szyszki 15


Materiały: szyszka z sosny, zielony lakier do paznokci, drobne gałązki jakiegoś choinkopodbnego krzewu, coś do ozdobienia choinki i do postawienia jej, klej magic lub wikol

Wykonanie: szyszkę pomalować zielonym lakierem do paznokci, zostawić do wyschnięcia, powpychać pomiędzy łuski posmarowane od dołu klejem drobne kawałki krzewu, ozdobić choinkę, zrobić stojak i nakleić choinkę. Na zdjęciu choinka wklejona do łuski egzotycznej rośliny.

Mini choinka z szyszki 16


Materiały: szyszka z sosny, zielony lakier do paznokci, metalowe łańcuszki od metek, duża muszla, coś do ozdobienia choinki, mały prezent, klej magic lub wikol

Wykonanie: szyszkę pomalować zielonym lakierem do paznokci, zostawić do wyschnięcia, powiesić na niej łańcuszki od metek, dokleić inne ozdoby, zrobić mały prezent, nakleić choinkę i prezent na muszlę.

Prezenty pod choinkę


A wyciąć ze styropianu, gąbki do naczyń, gumki do gumowania mały sześcian lub prostopadłościan, z kolorowego papieru wyciąć kwadrat lub prostokąt cztery razy większy niż kwadrat w rzucie sześcianu czy prostokąt w rzucie prostopadłościanu, prostopadłościan czy sześcian położyć na środku papieru i zapakować go tak jak się pakuje prezenty, złożenie papieru od dołu podkleić taśmą klejącą, paczkę przewiązać cienkim sznurkiem; B grubą wstążkę złożyć kilka razy w prostokąt lub sześcian, powstałą paczkę przewiązać cienkim ozdobnym sznurkiem; C duży sześcienny lub prostokątny paciorek przewiązać wstążką.