Właścicielu warsztatu samochodowego, pamiętaj o ubezpieczeniu!

Wydawać by się mogło, że oddając pojazd do warsztatu odbierzemy go w lepszym stanie, a przynajmniej nie gorszym, niż jak go zostawialiśmy. Niestety szereg nieszczęśliwych zdarzeń czy pomyłek z ręki niedoświadczonego pracownika może skutkować pogorszeniem stanu technicznego naszego auta, a nawet jego kradzieżą. Za wszystko to, co stanie się na terenie warsztatu odpowiada właściciel, który powinien zadbać o ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

[ czytaj więcej.. ]


Jak uniknąć pożaru w domu

Według statystyk, wypadki związane z gotowaniem w dalszym ciągu powodują najwięcej pożarów mieszkalnych niż jakakolwiek inna znana przyczyna, a zaraz po nim na liście znajdują się pożary wywołane niedopałkami papierosów. Wielu z tych pożarów można było uniknąć z właściwą edukacją, środkami zapobiegawczymi i niewielkim planem. Skorzystaj z poniższej prostej listy kontrolnej dotyczącej bezpieczeństwa w domu, aby chronić rodzinę i dom.

[ czytaj więcej.. ]


Chip tuning – czy warto go robić?

Zanim zdecydujemy się na chip tuning samochodu, dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które pozwolą nam ocenić zasadność takiej inwestycji. Przede wszystkim kluczową sprawą są nasze oczekiwania po takim zabiegu. Chip tuning zapewni bardziej emocjonującą jazdę, ogromną radość i wrażenia związane z osiąganiem większych przeciążeń podczas ruszania oraz w trakcie właściwej jazdy. Modyfikacja wykonana w ramach wytrzymałości konstrukcji pojazdu, a jednocześnie odpowiadająca naszym umiejętnościom, nie jest złym pomysłem. Wprost przeciwnie! Pozwoli odkryć nowe, nieznane dotąd oblicze naszego auta oraz przemierzanych dróg.

[ czytaj więcej.. ]


Zasady wykazywania ulgi prorodzinnej w deklaracjach podatkowych PIT 37

Zasady wykazywania ulgi prorodzinnej w deklaracjach podatkowych PIT 37 za rok 2016.

Ulga prorodzinna jest jednym ze sposobów wspomagania obywateli przez państwo. Aby z niej skorzystać należy spełnić kilka podstawowych warunków.
Bez względu na to, jak rozliczamy podatek (w wersji papierowej, lub jako PIT 37 przez Internet), kwota ulgi prorodzinnej jest nielimitowana i przysługuje na każde dziecko spełniające wymogi ustawowe. Kwota ulgi odejmowana jest bezpośrednio od wysokości podatku do zapłacenia (pomniejsza należną kwotę podatku), a w przypadku niskich dochodów zwracana jest podatnikowi na wskazany  rachunek bankowy.

Jakie kwoty z tytułu ulgi prorodzinnej możemy odjąć od podatku w zeznaniach PIT 37 za rok 2016?[ czytaj więcej.. ]


Termopiana - izolacja budynków przynosząca realne oszczędności

CZAS ABY TWÓJ BUDYNEK ZACZĄŁ NA SIEBIE ZARABIAĆCHARAKTERYSTYKA

TermoPiana jest natryskiwanym materiałem stosowanym budownictwie przemysłowym oraz mieszkaniowym.

Termo
Piana służy do wykonywania: termoizolacji oraz hydroizolacji dachów a także dociepleń poddaszy, ścian, podłóg i innych elementów w obiektach o różnej konstrukcji.

Termo
Piana jest tworzywem sztucznym na bazie pianki poliuretanowej, a sposób jej produkcji jest prawnie chroniony zgłoszeniem patentowym w Urzędzie Patentowym RP.

ZALETY

UnikatowaTermoPiana jako jedyny natryskiwany materiał termoizolacyjny stanowi również pełną hydroizolacje . Wysokie parametry TermoPiany zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Technologii Budowlanej w Warszawie.

Szybka w aplikacji – szybkość aplikacji i duża wydajność pracy pozwala na pokrycie do 1000 m2 w ciągu 1 dnia.

Doskonała izolacja – izolacja przeciwwodna, która w odróżnieniu od technologii tradycyjnych zapewnia pełną szczelność dachu.

PrzyczepnaTermo
Piana doskonale wiąże się z różnymi materiałami jak np.: papa, drewno, beton, blacha.

Bardzo ciepła - bardzo niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła (lambda = 0,022 W/mK) oznacza, że Termo
Piana o grubości 10 cm odpowiada izolacji tradycyjnej o grubości ok. 18 cm.

Oszczędza za ciebieTermoPiana poprawia parametry termoizolacyjne budynków co pozwala na osiągnięcie oszczędności na ogrzewaniu budynku w zimie oraz schładzaniu go w lecie.

Ekologiczna – ograniczenie zapotrzebowania na energię przeznaczoną na utrzymanie komfortu cieplnego w budynku przekłada się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Elastyczna - nie pęka i nie odrywa się podłoża, wysoka odporność na rozciąganie (mniejsze lub równe 450 kPa) pozwala na stosowanie Termo
Piany nawet na terenach objętych szkodami górniczymi.

Twarda i lekka – duża gęstość TermoPiany [ok. 50 kg/m3] pozwala na swobodne poruszanie się po wykonanym pokryciu a zarazem nie dociąża konstrukcji dachu (ciężar właściwy ok. 2kg/m2.

Pewność wykonania - TermoPiana posiada wszelkie, obowiązujące na rynku krajowym, dopuszczenia do stosowania w budownictwie, między innymi Aprobatę Techniczna oraz Atest Higieniczny.

PRODUCENT

TermoPiana jest produktem polskim, którego wyłącznym producentem oraz przetwórca jest firma TERMOPIAN z Czechowic-Dziedzic. Długoletnie doświadczenie na rynku Izolacji Natryskowych (rok założenia 1988 ) stawia firmę TERMOPIAN na pozycji lidera w branży.[ czytaj więcej.. ]


Lokal do wynajęcia - centrum Tarnowskich Gór

Do wynajęcia - lokal na działalność gospodarczą użytkowany do tej pory przez oddział banku. Zlokalizowany w ścisłym centrum Tarnowskich Gór, przy ulicy Dolnej 1 (na skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Ratuszowej oraz Dolnej). Powierzchnia 230 metrów kwadratowych, cena - do negocjacji. Numer telefonu: 602 786 331, mail: jatacz@op.pl.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |