Lucy: abażur - kula z bandaża

Niekiedy szukamy pomysłu na zmienienie czegoś w naszym mieszkaniu jeśli ktoś chce zmienić coś w oświetleniu może wykorzysta pomysł na abażur z bandaża, który jest bardzo prosty w wykonaniu a koszt potrzebnych materiałów do jego wykonania wynosi symboliczną złotówkę.

Tarnowskie Góry

Potrzebne materiały: bandaż wiskozowy, balon, syrop z cukru (szklanka wody, szklanka cukru), kawałek sznurka lub gumka recepturka.

Tarnowskie Góry

Ugotować syrop z wody i cukru (około 5 minut), nadmuchać balon i związać, zamoczyć w syropie bandaż i i owinąć nim balon tak by przewiązana część została widoczna, zostawić do wyschnięcia.

Tarnowskie Góry

Przebić balon i wyciągnąć, jeśli kula z bandaż jest zbyt miękka posmarować pędzlem całą kulę roztworem z cukru i zostawić do ponownego wyschnięcia. Do środka powstałej kuli włożyć (w razie potrzeby otwór można powiększyć nożyczkami oświetlenie np. ledowe (można wykorzystać oświetlenie choinkowe) lub zrobić z kuli abażur na lampkę nocna lub lampę wiszącą (żarówka musi być małej mocy).

Tarnowskie Góry

Z bandażowej kuli można zrobić także okazjonalne podświetlane stroiki. Na przykład bożonarodzeniowe i wielkanocne.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl