Kama: Zabawy plastyczne z dziećmi: bukieciki w nakrętkach

W każdym domu znajdą się z pewnością jakieś duże nakrętki po płynach. Nie wyrzucajmy je bo przydadzą do zabaw plastycznych z dziećmi. Można między innymi wykorzystać je jako wazoniki czy doniczki na kwiatki wykonane z materiałów, które znajdziemy w domu.. Praca nad bukietem może być tylko zabawą a może być także przygotowaniem prezentu np. z okazji urodzin rodziców, Dnia Matki, Ojca, Babci czy Dziadka. Przy zabawie warto dziecku opowiedzieć o recyklingu. Bukieciki są proste do wykonania już dla 4 letniego dziecka.

Bukiecik I: kwiatki z plasteliny
Materiały: plastelina, patyczki do szaszłyków, zielona farba plakatowa, lub zielona bibuła, duża nakrętka po płynie do prania/płukania/perfumach itp. z płaską górą.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: patyczki pociąć na różne długości, pomalować farbą plakatową lub okręcić zieloną bibułką, zrobić z plasteliny kulkę i nabić na jedną stronę patyczka, jak wszystkie kwiatki są gotowe wypełnić nakrętkę do połowy plasteliną (najlepiej zieloną), wbić kwiatki. Bawiąc się z starszym dzieckiem można z plasteliny wymodelować w placach kwiatki (np. tulipany, róże) oraz plastelinowe listki.

Bukiecik II: kwiatki z potpourri
Materiały: plastelina, patyczki do szaszłyków, zielona farba plakatowa, lub zielona bibuła, duża nakrętka po płynie do prania/płukania/perfumach itp. z płaską górą, resztki potpourri.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: patyczki pociąć na różne długości, pomalować farbą plakatową lub okręcić zieloną bibułką, resztki potpourri nabić na patyczki, jak wszystkie kwiatki są gotowe wypełnić nakrętkę do połowy plasteliną (najlepiej zieloną), wbić kwiatki.

Bukiecik III: kwiatki z recyklingu
Materiały: plastelina, patyczki do szaszłyków, zielona farba plakatowa, lub zielona bibuła, duża nakrętka po płynie do prania/płukania/perfumach itp. z płaską górą, drobne kwiatki ze strych sztucznych bukietów, plastelina.
Tarnowskie Góry
Wykonanie: patyczki pociąć na różne długości, pomalować farbą plakatową lub okręcić zieloną bibułką, zrobić z plasteliny małą kulkę i nabić na jedną stronę patyczka, przesunąć kulkę wzdłuż patyczka o jakieś 0,5 cm w dół, nasadzić na patyczki sztuczne kwiatki, jak wszystkie kwiatki są gotowe wypełnić nakrętkę do połowy plasteliną (najlepiej zieloną), wbić kwiatki, do nakrętkowego wazonika, można dołożyć jakiś listek.

Bukiecik IV: kwiatki z kokardek
Materiały: plastelina, patyczki do szaszłyków, zielona bibuła, duża nakrętka po płynie do prania/płukania/perfumach itp. z płaską górą, gotowe kokardki bożonarodzeniowe.
Tarnowskie Góry

Wykonanie: patyczki pociąć na różne długości, na górę patyczka dołożyć kokardkę (prostopadle do drucika- tak jakby tworzyła daszek), drucikami, którymi przewiązana jest kokardka okręcić patyczek, z bibuły wyciąć prostokąt o szerokości 1 cm i długości około 20 cm, okręcić bibułą patyczek, na dole bibułę skleić lub obwieść końcówkę taśmą, wypełnić nakrętkę do połowy plasteliną (najlepiej zieloną), wbić kwiatki. Na zdjęciu do nakrętki doniczki włożona jest metaliczna zielona frotka do włosów. Tak wykonane kwiatki przypominają gwiazdę betlejemską, wsadzone do jakiejś małej ceramicznej doniczki, czy głębokiego świecznika mogą być ozdoba bożonarodzeniową.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl