Grażka: Kołderka z rudym kotem

Moja sąsiadka spodziewa się dziecka i postanowiłam przygotować dla niego kołderka. Ponieważ dziecko się jeszcze nie urodziło i nie wiem jak będzie maiło na imię na kołderce nie ma więc imienia ale za to jest rudy kot na płocie, budka z ptaszkiem i motylek. Kołderka ma wymiar 100 x 130 cm i będzie służyła dziecku dość długo. Pierwszy raz zastosowałam do wypełnienia kołderki bawełnianą ocieplinę i stwierdziłam, że znacznie lepiej sie pikuje kanapkę patchworkową z tego typu ocieplna niż z ociepliną z poliestru. Zachęcam panie potrafiące szyć do robienia takich niepowtarzalnych i niebanalnych podarków.

Tarnowskie Góry

Kołderka składa się z trzech paneli. Jeden panel tworzą 24 kwadraty wycięte z materiałów z motywami dziecięcymi.

Tarnowskie Góry

Kwadraty rozszyte są paskami z różowego materiału i kwadratami wyciętymi z materiału w drobną białoróżową kratkę. Podobny panel umieściłam nad centralną częścią kołderki – panel tworzy 6 kwadratów.

Tarnowskie Góry

Wokół paneli przyszyłam materiał w pistacjowym kolorze z nadrukiem chmurek i pszczółek. Przygotowałam kanapkę: na dole materiał tworzący dół kołderki, w środku bawełniana ocieplina a na górze cześć patchworkowa kołderki. Całość przepikowałam.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl