Grażka: kostki sensoryczne dla wcześniaków

Wcześniaki, dla których opisywałam szycie wyprawki w postaci rożków i kocyków doskonale rosną i dościgają swoich rówieśników urodzonych o czasie powinny mieć stymulację wzrokowa i dotykową.  Z resztek materiałów uszyłam im mięciutkie wydające ciche dźwięki dzwoneczków kostki sensoryczne.

Tarnowskie Góry

Najpierw zaopatrzyłam się w pasmanterii w kolorowe wąskie wstążeczki , a w sklepie wędkarskim w dzwoneczki dla rybaków.  Z pozostałych poszyciu kocyków i rożków  szmatek wycięłam kwadraty o boku 12x12 cm , po 6 sztuk na każda kostkę. Następnie pozszywałam kwadraty wsuwając pomiędzy szmatki krótkie kawałki wstążeczek złożonych na pół. Ostatni bok nie został zeszyty do końca , ponieważ powstałą dziurką włożyłam do środka dzwoneczki. Zabezpieczyłam je przed tym żeby się nie przemieszczały i przed tym żeby do ich wnętrza nie dostały się kawałki wypełnienia. Zabezpieczenie polegało na tym , że umieściłam je w woreczkach uszytych z flizeliny. Tak spreparowane dzwoneczki umieściłam w środku kostki i dopełniłam silikonową kulką do poduszek. Na koniec zaszyłam ręcznie dziurki służące do wpychania wypełnienia.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Kostki takie są bardzo lekkie. Tkaniny z których są uszyte mają różna fakturę. Wstążeczki doskonale nadają się do mumlania oraz manipulowania paluszkami. Jak pisałam wydają też delikatne dźwięki dzwoneczków. Takie zabawki doskonale nadają się do zabawy dla niemowlaków.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl