Kama: Kwiaty z papieru czerpanego część I

Papier czerpany idealnie nadaje się do wyrobu kwiatów: jest gruby i sztywny a zarazem bardzo plastyczny i można go formować w palcach. Uformowany nie odkształca się.
Kwiaty z papieru czerpanego można na przykład wykorzystać do robienia kartek, ozdobnych pudełek, sztucznych bukietów, można zrobić z nich oryginalne kolczyki, spinki do włosów, można je wykorzystać pakując prezenty. Papier czerpany można zrobić samemu (jak go zrobić napisałam w innym wpisie) lub kupić gotowy.
 
Róża
Materiały: papier czerpany w dowolnym kolorze i zielonym, klej np. magic, nożyczki
Tarnowskie Góry
Wykonanie: z papieru czerpanego wyciąć patki róży – im więcej płatków tym róża będzie pełniejsza; każdy pałatek na obrzeżu lekko zrolować w palcach; jeden płatek zwinąć w dość ciasny stożek, dół stożka posmarować klejem, dokleić następny płatek, dół płatka posmarować klejem i nakleić następny płatek. postępować tak aż do ostatniego płatka; jeśli róża ma być doklejona do czegoś (np. kartki, pudełka ) jest gotowa, jeśli chcemy różę z łodygą, zebrać dół róży i mocno ścisną, posmarować klejem i obwinąć kawałkiem paska zielonego papieru czerpanego o szerokości 1 cm.

Kwiat 1
Materiały: biały lub szary papier czerpany, klej np. magic, nożyczki, 15 cm cienkiego sznurka, biała farba akrylowa (może być do ścian), kredki woskowe
Tarnowskie Góry
Wykonanie: z papieru czerpanego wyciąć różnej wielkości płatki – im więcej płatków tym kwiat będzie pełniejszy; wyciąć liście; każdy płatek na obrzeżu lekko zrolować w palcach; sznurek pociąć na trzy – cztery 3 – 4 cm kawałki, z jednej strony na każdym sznurku zrobić na samym końcu węzełek, zanurzyć sznurki w białej farbie akrylowej (lub pomalować farbą akrylową i zostawić do wyschnięcia; zebrać razem sznurki – pręciki, najmniejszy posmarować klejem w dolnej części i owinąć go ściśle na pręcikach; następny co do wielkości płatek posmarować w dolnej części klejem i dokleić do zwiniętego płatka; postępować tak aż do wykorzystania wszystkich płatków; jak klej wyschnie pomalować nieregularnie płatki kredkami woskowymi; dokleić liście.

Kwiat 2
Materiały: papier czerpany w dowolnym kolorze, klej np. magic, nożyczki, perełka samoprzylepna
Tarnowskie Góry
Wykonanie z papieru czerpanego wyciąć dwie części kwiatka (najlepiej z dwóch papierów o zbliżonych kolorach) , skleić je środkami, wkleić w środek samoprzylepną perełkę; postawić płatki lekko do góry.

Kwiat 3
Tarnowskie Góry
Wykonanie z papieru czerpanego wyciąć dwie części kwiatka, większą cześć wzdłuż każdego płatka złożyć a po chwili rozłożyć; nakleić na większa część mniejszą część, do środka wkleić drobne koraliki , postawić mocno do góry płatki mniejszej części. Na zdjęciu w środku kwiatka jest nieregularny kawałek styropianu pomalowany złotolem, płatki pociągnięte są złotym klejem brokatowym.

Kwiat 4
Materiały: papier czerpany w dowolnym kolorze, klej np. magic, nożyczki, drobne koraliki/perełka samoprzylepna
Tarnowskie Góry

Wykonanie z papieru czerpanego wyciąć różnej wielkości koła (3 – 5 kół), na każdym kole narysować koło tej samej wielkości; naciąć wszystkie koła tak jak pokazano na rysunku, skleić koła ze sobą w środkowej ich części, poodchylać płatki i ustawić je lekko do góry, wkleić w środek drobne koraliki lub samoprzylepną perełkę.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl