Krystyna: Plenerowe warsztaty rękodzieła dla seniorów

9 października 2018 roku w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej miały miejsce plenerowe warsztaty rękodzieła dla seniorów, w których brałyśmy z Lucy i Mają udział jako prowadzące zajęcia. Postawiłyśmy na modne wśród seniorek tematy: malowanie kamieni i ozdoby z wstążki satynowej.

Tarnowskie Góry

Zajęcia z malowania kamieni poprowadziła Maja zwana pieszczotliwie „Malującą Kamienie”. Ponieważ proces ozdabiania kamieni jest dość pracochłonny i trudny do przeprowadzenia w plenerze, kamienie zostały wcześniej przygotowane - pomalowane farbą akrylową tak, że uczestnikom pozostało tylko nanieść wzorki za pomocą wykałaczki albo pędzelka. Można było kamień wykończyć w domu, poprzez pokrycie lakierem, który był porcjowany w małych pojemnikach, a także przykleić mały magnesik, który zamieniał kamyk w magnes na lodówkę. Uwagę seniorek zwróciły malowane liście drzew, które Maja eksponowała w trakcie warsztatów.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Kolejny warsztat był prowadzony przez Lucy, znaną wszystkim miłośnikom rękodzieła na tym Portalu. Lucy uczyła, jak zapleść wstążeczkę, żeby stworzyć coś z niczego, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla swojej kondycji psychofizycznej. Manualne zaplatanki z wstążeczek są wspaniałym ćwiczeniem dla palców i mózgu. Trzeba przyznać, że propozycje Lucy były naprawdę mistrzowskie i budziły prawdziwy zachwyt uczestników. Prawdziwą satysfakcję sprawiało paniom seniorkom samodzielne (pod kierunkiem instruktorki) wykonanie tych pięknych ozdób.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Lucy i Maja prowadziły warsztaty jako wolontariuszki nie po raz pierwszy w roli instruktora rękodzieła.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl