Kama: Wielkanocne dekoracje z korzeni roślin domowych

Do Wielkanocy zostało jeszcze sporo czasu ale zbliża się czas przesadzania roślin domowych. Ja mam już tę czynność za sobą i przesadzając draceny musiałam trochę przyciąć korzenie. Przyjrzałam się odciętej części rośliny i wpadłam na pomysł, żeby wykorzystać korzenie do dekoracji wielkanocnych.

Tarnowskie Góry

Odcięte korzenie porządnie wymyłam z ziemi, następnie zwinęłam je w gniazdka i zostawiłam do wyschnięcia. Gniazdko po wyschnięciu można spryskać lakierem akrylowym albo lakierem do włosów ale nie jest to konieczne.

Tarnowskie Góry

Gniazdka z korzeni można wykorzystać do stroików wielkanocnych a także zrobić z nich podstawkę do tradycyjnego śniadaniowego jajka wielkanocnego.

Tarnowskie Góry

Do zrobienia stoika wystarczy na przykład kilkanaście małych czekoladowych jajek i kilka papierowych stokrotek.

Tarnowskie Góry

Stroik na zdjęciu powyżej: z doniczki wyjęłam owies z korzeniami tak aby były pokryte ziemią i wsadziłam do zakrętki po słoiku – przez parę dni owies (trawa) nie powinien zaschnąć (trzeba codziennie wlać odrobinę wody). Zamiast owsa czy trawy można od razu na mokrej wacie włożonej do zakrętki zasiać rzeżuchę.

Tarnowskie Góry

Z gniazdek korzeniowych można także zrobić różne wiszące dekoracje i powiesić na przykład na ścianie, karniszu czy żyrandolu.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl