Grażka: patchworkowe podkładki wielkanocne

Od kilku lat szyję podkładki wielkanocne w kształcie jajek. Rozdaję je z przyjemnością i widzę, że sprawiam tym radość obdarowywanym.

Tarnowskie Góry

Co roku podkładki są inne, ponieważ główny materiał z wielkanocnym motywem jest inny i wymusza zastosowanie materiałów w innych kolorach.  Z gazet reklamowych wycinam kształt dużego jajka i przyszywam pasy materiału. Główny materiał ma szerokość 8 cm, a pozostałe pasy po 5 cm. Po przyszyciu wszystkich pasków  układam uszyte jajka na podwójnej warstwie flaneli. Tak przygotowane podkładki jeszcze raz układam na materiale spodnim. Tutaj miałam bawełnę w delikatne paski żółte, zielone i niebieskie.  Nie musiałam specjalnie za pomocą szpilek łączyć ze sobą poszczególnych części podkładek, ponieważ flanela doskonale je trzymała Teraz przepikowałam wzdłuż szwów wszystkie jajka i przycięłam je dokładnie do planowanego kształtu, a następnie obszyłam lamówką. Dodałam fotki podkładek, które szyłam innymi laty . Zachęcam do szycia podobnych podkładek, ponieważ są proste do uszycia i są doskonałym nie zobowiązującym prezentem dla osób, które lubimy. Szczegółowy opis powstawania pisankowej podkładki znajduje się w sąsiednim artykule.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Szyte przeze mnie podkładki mają szczególną właściwość: mój ulubiony kot Honza z przyjemnością przekazuje pozytywną energię każdej partii podkładek.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry


TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl