Grażka: Patchworkowa poduszka "Koci Trębacz"

Koci temat w patchworkach jest mi bardzo miły. O kociej tematyce jest mnóstwo tkanin i gotowych paneli. Jeden z takich paneli postanowiłam wykorzystać do uszycia poduszki dla uzdolnionej muzycznie miłośniczki kotów.

Tarnowskie Góry

Panel jest prostokątny, musiałam więc uszyć jeszcze dodatkowy blok aby nadać poduszce kwadratowy kształt. Mój wybór padł na lecące gęsi szyte metodą PP. Szycie PP polega na tym, że szyjemy na papierze. Na fotografii poniżej widać  linie i ponumerowane płaszczyzn.

Tarnowskie Góry

Po liniach szyjemy doszywając kolejne kawałki materiału, a wzór widać po lewej stronie.

Tarnowskie Góry

Po uszyciu całego bloku  należy wyrwać papierki. Wyrywa się je fajnie bo są perforowanie podczas szycia. Następnie dokładnie wyprasowałam i wyrównałam brzegi.

Tarnowskie Góry

Po przyszyciu  "gęsi " do panelu z kotem otrzymałam kwadrat o wymiarach 33x33cm. Po doszyciu pasków popielatego, pistacjowego i czarnego otrzymałam kwadrat o bokach 43x43cm. Z kwadratu  kociego, ociepliny i kawałka białego kretonu zrobiłam kanapkę i wypikowałam. Pikowałam głównie po liniach prostych na granicach kolorów. Lotem trzmiela wypikowałam płaszczyzny na których jest kot i lecące gęsi. Gęste pikowanie w tych miejscach uwypukliło pistacjowe elementy patchworka.

Tarnowskie Góry

Myślę, że poduszka przypadnie dziewczynce do gustu. Wszystkich umiejących szyć zachęcam do zmierzenia swoich sił w szyciu patchworków. Taki prezent sprawia radość obydwu stronom: obdarowanej i dającej prezent.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl