Grażka: kołderka dla miłośnika koparek

Niedawno temu szyłam kołderkę dla małego Bruna, który fascynuje się koparkami.

Tarnowskie Góry
Jak zawsze przygotowałam panel składający się z kolorowych kwadratów o tematyce dziecięcej na przemian z tkaniną w kratkę.
Tarnowskie Góry

Następnie narysowałam na tkaninach w kolorach koparki poszczególne jej części i przykleiłam za pomocą fozeliny dwustronnej. Przyprasowane elementy przyszyłam do tła za pomocą ściegu przypominającego ręczne obdziergiwanie.

Tarnowskie Góry

Na panelu z koparką doszyłam jeszcze imię chłopca Bruno i kilka innych elementów: słoneczko, piłki i ślimaka oraz żabę.

Tarnowskie Góry

Panel z imieniem i w kwadraty zeszyłam ze sobą . Następnie doszyłam ramkę i bordiurę w samochody. Z powstałego topu zrobiłam kanapkę składającą się ze spodniej tkaniny , ociepliny  i góry kołderki .  Całość wypikowałam różnorodnymi wzorami. Pod kołami kołderki wypikowałam kamienie. Obok słońca i nad koparką szyłam wiry powietrzne , a pomiędzy kolorowymi kwadratami na kratce gwiazdy . Na bordiurze zaznaczyłam kontury samochodów co spowodowało ich uwypuklenie.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Zachęcam mamy i babcie małych bobasów do szycia takich kołderek, ponieważ spełniają one nie tylko funkcję dekoracyjną ale i edukacyjną. Można bawiąc się z dzieckiem nie tylko rozpoznawać zwierzęta i przedmioty widniejące na tkaninach, ale i naśladować ich głosy.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl