Grażka: patchworkowa narzuta z jedwabiu

Jeszcze zanim zaczęłam opisywać w serwisie "Zrób to sama" moje szycie patchworków miałam gotowy wierzch jedwabnej narzuty o rozmiarze  250 x 250 cm.

Tarnowskie Góry
Długo zabierałam sie do jego pikowania, ponieważ bałam się i rozmiaru i jedwabiu , który jak wiadomo wszystkim szyjącym jest bardzo trudnym materiałem do szycia. Czekałam także na odpowiednie nici, które w końcu przysłała mi koleżanka z Czech.
Tarnowskie Góry

Pospinałam trzy warstwy patchworka i zaczęłam pikować od środka. Jak przypuszczałam jedwab zaczął pracować inaczej i musiałam  w niektórych pruć pikowanie i szyć na nowo.

Tarnowskie Góry

Poprosiłam więc mojego ulubionego kota Honzę  aby trochę poczarował, co niezwłocznie zrobił. W końcu udało mi się dokończyć pikowanie łącznie z listwą zewnętrzną. Następnie cały brzeg równo przycięłam i przyszyłam lamówkę.

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry

Uszyty patchwork pomogły sfotografować mi moje  koleżanki, które stały na krzesłach i trzymały ręce w górze, aby pokazać go w całej okazałości. Musiały się jakoś dołożyć do prezentu. Narzutę dostała nasza koleżanka na okrągłą rocznicę urodzin.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl