Grażka: patchwork w kratkę

Moja koleżanka z projektu „Kołderka za jeden uśmiech” postanowiła spróbować swoich sił w szyciu patchworków. Zawsze podkreślała, że kocha patchworki najlepiej proste szyte z kwadracików, aby można go było używać bez obaw , że się zniszczy w użytkowaniu lub w praniu.

Tarnowskie Góry
Przez długi okres kolekcjonowała szmatki w kratkę. Głównie były to koszule męskie. Kiedy doszła do wniosku, że ma odpowiednią ilość kolorów i wzorów zaczęła szyć narzutę dla siebie czyli jednoosobową.
Tarnowskie Góry


Uszyła top o rozmiarach 130cmx180cm. Zszywała po kolei najpierw małe bloczki składające się z trzech prostokątów. Potem tworzyła większe bloczki, które powstawały z czterech mniejszych. Następnie zszywała top na który potrzebowała 35 większych bloków.

Tarnowskie Góry

Musimy pokazać go w takiej postaci jak wygląda teraz, ponieważ jeszcze nigdy nie pikowała dużej narzuty i zapowiedziała, że musi poćwiczyć na mniejszych powierzchniach. Jak tylko go wypikuje i doszyje lamówkę  pokarzemy go ponownie. Najlepsze jednak było jej stwierdzenie, że kupka z materiałami niewiele zmalała i musi jeszcze jakiś inny top uszyć, aby w końcu wykorzystać te szmatki do końca.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl