Grażka: podkładki z drobiem

Krótko przed świętami dzwonił syn z Irlandii, że  zdecydowali się z żoną przylecieć do nas na kilka dni.  Bardzo się ucieszyłam i postanowiłam na przywitanie uszyć  podkładki z drobiem. Dzieci moje są EKO i kupili sobie dwie kury, aby mieć swoje jajka. Zaprzyjaźnili się ze swoim ptactwem, kupili im kurnik. Teraz jak przylatują do Polski oddają kury pod opiekę sąsiadów.

Tarnowskie Góry
Wzór do aplikacji drobiowej wzięłam z wytłoczki na jajka. Zastosowałam inne kolory i trochę zmieniłam niektóre elementy.
Tarnowskie Góry

Z materiałów naklejonych na flizelinę wycięłam elementy drobiu i przyprasowałam do zielonej szmatki. Następnie ściegiem prostym czarną nitką przyszyłam każdy element dwa razy nie zwracając uwagi na to żeby szwy wychodziły prosto.

Tarnowskie Góry

Nogi drobiu uszyłam zygzakiem, a do oczu zastosowałam maleńkie granatowe guziki. Wybierałam płaskie, żeby nie  przeszkadzały zbytnio przy użytkowaniu  podkładki. Na pierwsza ramkę wybrałam paski pozszywanych tkanin o szerokości 5 cm, a na druga ramkę materiał podobny do batiku w kolorze turkusowym. Celowo wybrałam żywe kolory, aby pasowały do pięknej zieleni wszechobecnie panującej w Irlandii. Top podkładki ułożyłam na podwójnej flaneli i warstwie spodniej podkładki i przepikowałam lotem trzmiela tylko tło drobiu. Ramki przeszyłam po szwach, a na końcu przyszyłam lamówkę w kolorze zbliżonym do ramki aby już nie wprowadzać dodatkowego koloru.

Tarnowskie Góry

Myślę, że spodobają im się te podkładki i będą mile zaskoczeni, że pamiętam o ich zwierzakach.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl