Grażka: Patchworkowa poduszka dla miłośnika klubu Schalke 04

Chłopiec o imieniu Kuba razem z tatą są miłośnikami klubu piłkarskiego Schalke 04. Na dziewiąte  urodziny mama poprosiła mnie o uszycie poduszki z logo tego klubu.

Tarnowskie Góry
W internecie znalazłam mnóstwo wzorów z logo klubu. Jeden z nich wydrukowałam, ale żeby otrzymać rozmiar potrzebny do poduszki musiałam wydrukować go na całej stronie, a następnie za pomocą cyrkla dorysowałam potrzebny okrąg. Wzór z kartki wycięłam i narysowałam go na flizelinie przyklejonej do granatowej tkaniny. Oczywiście w lustrzanym odbiciu.
Tarnowskie Góry

Następnie przyszyłam ściegiem satynowym do białej tkaniny. Panel z logo połączyłam z ociepliną i spodnią tkanina i przepikowałam.

Tarnowskie Góry

Doszyłam ramki granatowe i białe o szerokości 5 cm tak że uzyskałam rozmiar poduszki 50 x 50 cm.

Tarnowskie Góry

Na tył poduszki wybrałam materiał w biało niebieska krateczkę. Zapięcie zrobiłam na zamek błyskawiczny. Gorę poduszki i spód z wszytym zamkiem połączyłam ze sobą składając prawymi stronami do środka. Następnie odwróciłam wyprasowałam i przeszyłam na granicy ramek granatowej i białej. Mam twierdzi, że pomysł z uszyciem takiej podusi był strzałem w dziesiątkę ponieważ radości z otrzymanego prezentu nie było końca.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl