Grażka: Bożonarodzeniowe patchworkowe serwetki z aplikacją choinki

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu ale warto już zabrać się, czy to z pomocą kota (mój Honza, jak zwykle skory jest do pomocy) czy bez, za przygotowywanie świątecznych patchworków. Ja zaczęłam patchworkowe świąteczne szycie od prostokątnych serwetek, które mogą być wykorzystane jako podkładki pod talerze, albo jako osobne serwetki np. na stoliki okolicznościowe. Serwetki można uszyć by ozdobić własny dom, stół wigilijny czy świąteczny lub aby je komuś podarować (np. na Mikołaja, grudniowym solenizantom czy jubilatom).

Tarnowskie Góry

Na wykonanie jednej serwetki potrzebne są materiały z różnymi nadrukami przywodzącymi na myśl święta czy zimową aurę.

Tarnowskie Góry

Z materiałów „świątecznych” wycięłam pasy o szerokości 6 cm, pasy zszyłam ze sobą tak aby sąsiadujące różniły się kolorem i wzorem (zdjęcie nr 1), z ciemnozielonego materiału z nadrukiem gwiazdek a (zdjęcie nr 2) podklejonego flizeliną wycięłam choinkę o wyrskości 10 cm, a z kremowego materiału ze złotym nadrukiem gałązek ostokrzewu wycięłam prostokąt o wymiarach 30 x 29 cm, na centralną część serwetki.

Tarnowskie Góry

Materiał zszyty w paski pocięłam w poprzek pasków na pasek o szerokości 6 cm. Z powstałego paska odprułam dwa paski składające się z 4 kwadratów i 2 paski składające się z 8 kwadratów. Paski naszyłam dookoła prostokąta stanowiącego centralną część serwetki tak aby powstała z nich ramka.

Tarnowskie Góry

Przyszłam ściegiem przypominającym ręczne szycie aplikację choinki. Zrobiłam kanapkę: górę kanapki stanowi patchwork, środek wkład odzieżowy a dół płótno z nadrukiem aniołków. Kanapkę zszyłam, całość przepikowałam.

Tarnowskie Góry

Jedna serwetka ma wymiary 37 x 27 cm. Zachęcam do świątecznego patchworkowania i obdarowywania przyjaciół świątecznymi serwetkami.TG.NET.PL

Portal Powiatu Tarnogórskiego - Tarnowskie Góry
adres redakcji: Nakło Śląskie, ul. Sienkiewicza 7

KONTAKT

redaktor naczelny - Zbigniew Markowski
tel.: 32 284 36 85,
portal@tg.net.pl